faenfr

هشدار دولت آلمان در مورد خطر گروه‌های راستگرای "خودسر"

گروه‌ها و دسته‌های راستگرای "خودسر" در آلمان در طی دو سال گذشته هشت بار در کانون نشست‌های مشترک مرکز ضدترور و مقامات امنیتی در این کشور بوده‌اند.

به گزارش کلینی نیوز، روزنامه نویه اوسنابروکر تسایتونگ روز دوشنبه ۱۳ آبان (۴ نوامبر) گزارشی در این ارتباط منتشر کرده که در آن به اظهارات و ارزیابی‌های مقامات وزارت کشور آلمان استناد شده است.

در این گزارش آمده است، گذار این گروه‌های راستگرا از اجرای خوسرانه قانون و نمایندگی خودسرانه نظم و امنیت به سوی انجام اعمال خشونت‌آمیز است.

به گزارش دویچه وله آلمان، بنا بر ارزیابی وزارت کشور آلمان این گروه‌های راستگرای افراطی در تلاشند وانمود کنند که دولت توانایی تأمین نظم و امنیت را ندارند و به این خاطر آنان این وظیفه را بر عهده می‌گیرند.

دولت آلمان معتقد است که گرو‌های راستگرای افراطی افزون بر این هدفی دیگر را دنبال می‌کنند و آن ترساندن و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان خارجی‌تبار و مخالفان سیاسی به شکلی هدفمند است.

گفته می‌شود که احزاب راستگرایی چون "ان پی دی" (حزب ملی‌گرای آلمان NPD) یا "حزب راست‌ها" در این گونه فعالیت‌ها سهیم هستند.

به گزارش وزارت کشور آلمان در تقریبا تمامی ایالات این کشور گروه‌های راستگرای خودسر از این دست وجود دارد. در مورد شمار اعضای این گروه‌ها و یا شرکت‌کنندگان در گشت‌های خودسر جزییاتی منتشر نشده است.

اولا یلپکه، کارشناس مسایل داخلی حزب چپ‌های آلمان مقامات امنیتی این کشور را فراخوانده تا با این گروه‌های راستگرای افراطی قاطعانه برخورد کنند.

افزایش خطر راستگرایان افراطی

طبق ارزیابی‌های سازمان امنیت داخلی آلمان خطرات و تهدیدهای خشونت‌آمیز گرو‌های راستگرا در آلمان در طی ۱۲ ماه گذشته به طور آشکار افزایش یافته است؛ تهدیدهایی که در قالب‌های تازه‌ای بروز می‌کنند و پس از شکل‌گیری در دنیای مجازی در زندگی واقعی ادامه می‌یابند.

توماس هالدن‌ونگ، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان چندی پیش در جریان جلسه پرسش و پاسخی در پارلمان این کشور (بوندس‌تاگ) نسبت به ادامه این روند هشدار داده بود.

او در ارتباط با فعالیت راستگرایان افراطی تاکید کرد که اوضاع در مقایسه با یک سال پیش "تهدیدآمیزتر" و مرزبندی میان گروه‌های راستگرای گوناگون مغشوش‌تر شده است.

به گفته او این سازمان مانند گذشته ساختارهای سنتی راستگرایان افراطی در احزاب و گروه‌ها را رصد می‌کند اما در کنار این‌ها شاهد گسترش خطرناک "راستگرایی افراطی مجازی" در اینترنت است.

او در این ارتباط تصریح کرد، راستگرایان افراطی ابتدا در اینترنت شبکه‌های مجازی تشکیل می‌دهند اما در ادامه از فضای دیجیتال خارج شده و به گروه‌هایی در دنیای واقعی می‌پیوندند.

دستگاه‌های امنیتی آلمان معتقدند که  شمار راست‌گرایان افراطی در این کشور هیچگاه به اندازه کنونی نبوده است.

بر پایه گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان شمار راستگرایان افراطی در سال گذشته میلادی به ۲۴۱۰۰ تن رسیده است. به گفته کارشناسان این سازمان نیمی از این تعداد از اعمال خشونت ابایی ندارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-سگ‌های ولگرد پایتخت در حسن‌آباد رها می‌شوند