faenfr

دروغ پردازی مشاور ترامپ برای دفاع از فرمان مهاجرت

  • شنبه, 16 بهمن 1395 ساعت 08:45
  • منتشرشده در آمریکا
کلی‌آن کانوی، مشاور ارشد دونالد ترامپ است کلی‌آن کانوی، مشاور ارشد دونالد ترامپ است

مشاور ارشد دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگویی تلویزیونی برای دفاع از فرمان ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور٬ مثالی از "کشتاری" زد که هیچگاه اتفاق نیفتاده است.

به گزارش کلینی نیوز، کلی‌آن کانوی که از مدیران ارشد ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود٬ گفت که در پی دستگیر شدن طراحان "کشتار بولینگ گرین" که عراقی بودند٬ باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا شش ماه ورود پناهجویان عراقی را به آمریکا ممنوع کرد.

هفته گذشته دونالد ترامپ فرمانی برای توقف پذیرش پناهجویان و منع موقت ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران و عراق به آمریکا را صادر کرد.

اظهارات خانم کانوی شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته٬ چون نه تنها دولت اوباما هیچگاه ممنوعیتی برای ورود پناهجویان عراقی در نظر نگرفت٬ بلکه هرگز "کشتاری" در بولینگ گرین در ایالت کنتاکی رخ نداده است.

با این حال خانم کانوی با دفاع از سخنان خود گفته است که" بیشتر مردم از این کشتار بی اطلاع هستند چون هرگز پوشش خبری نگرفت".

در سال ۲۰۱۱ دولت باراک اوباما در پی بازداشت دو مردی که به ظن اقدامات تروریستی بازداشت شدند٬ تدابیر امنیتی برای شهروندان عراقی را بالا برد٬ اما هیچگاه فرمان ممنوعیت رسمی برای ورود آنها به آمریکا صادر نکرد.

این دو مرد با نام‌های وائد رمضان الوان و مهند شریف حمدی با اتهام تلاش برای فرستادن اسلحه و پول برای گروه القاعده در عراق دستگیر شدند. آنها تایید کردند زمانی که در عراق زندگی می‌کردند با بمب‌های دست ساز نیروهای آمریکایی را هدف قرار می‌دادند.

این دو در بولینگ گرین٬ کنتاکی زندگی می‌کردند اما هرگز برنامه و یا تلاشی برای حمله در خاک آمریکا نداشتند. هر دو نفر همچنان در زندان به سر می‌برند.

اظهارات خانم کانوی مورد تمسخر کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته که به استهزا به افراد خیالی که جان‌شان را "کشتار بولینگ گرین" از دست داده‌اند٬ ادای احترام می‌کنند.

یکی از کاربران توییتر نوشته: "هرگز جایی در جریان کشتار بولینگ گرین بودم را فراموش نمی‌کنم. چه روز قشنگی. من بودم و اسب تک‌شاخم که داشتم با ملکه چای می‌نوشیدم…"

خانم کانوی ۴۹ ساله است. او پیش از رسیدن به مدیریت کارزار انتخاباتی آقای ترامپ، مشاور و مسئول نظرسنجی او بود.

او که از استراتژیست‌های کهنه‌کار حزب‌ جمهوریخواه است، ماه ژوئیه سال گذشته به تیم آقای ترامپ پیوست.

او پیش از آن برای سناتور تد کروز، رقیب آقای ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه کار می‌کرد.

خانم کانوی بیشتر عمر کاری‌اش را به جذب رای زنان برای سیاست‌مداران محافظه‌کار گذرانده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آمریکا-دروغ پردازی مشاور ترامپ برای دفاع از فرمان مهاجرت