faenfr

قاتل دو مرد آمریکایی در دادگاه: کار من میهن پرستی بود نه تروریسم

  • چهارشنبه, 10 خرداد 1396 ساعت 08:23
  • منتشرشده در آمریکا
جرمی جوزف کریستین در دادگاه فریاد زد: "اگر از آزادی ما خوشتان نمی‌آید، از این مملکت بروید" جرمی جوزف کریستین در دادگاه فریاد زد: "اگر از آزادی ما خوشتان نمی‌آید، از این مملکت بروید"

حادثه روز جمعه با حمله شدید لفظی و فحاشی مردی علیه دو دختر جوان که یکی از آنها حجاب داشت شروع شد.

 به گزارش کلینی نیوز، جرمی جوزف کریستین، کسی که بعد از فحاشی و سخنان نژادپرستانه خطاب به دو دختر نوجوان، با کسانی که قصد متوقف کردن او را داشتند درگیر شد و دو نفر از آنها را با ضربات چاقو کشت، برای نخستین بار در دادگاه حاضر شده است.

او به قتل دو نفر، اقدام به قتل نفر سوم، حمل اسلحه و تهدید و ارعاب متهم است.

جرمی کوزف کریستین که امروز در دادگاهی در شهر پورتلند برابر قاضی می‌ایستاد بارها فریاد زد و شعارهایی سر داد که می‌تواند از انگیزه اقدام او پرده بردارد.

او در مدت زمان کوتاهی که به دادگاه آورده شد فریاد زد: "شما بخوانیدش تروریسم، من آن را میهن پرستی می‌نامم."

آقای کریستین روز جمعه بعد از آن که دو دختر نوجوان که یکی از آنها روسری داشته را در قطار شهر پورتلند به باد دشنام و سخنان نژادپرستانه گرفت، با مردانی که قصد متوقف کردن او را داشتند درگیر شد و با چاقو دو نفر از آنها را کشت.

او امروز (سه‌شنبه) در دادگاه فریاد زد: "مرگ بر دشمنان آمریکا... اگر از آزادی ما خوشتان نمی‌آید از این مملکت بروید... مرگ بر مخالفان فاشیسم."

هم‌زمان با نخستین جلسه دادگاه جوزف جرمی کریستین، ۳۵ ساله، شهردار پورتلند، محل واقعه، در تلاش است مجوز راهپیمایی آینده هواداران عقاید راست افراطی را لغو کند.

حادثه روز جمعه با حمله شدید لفظی و فحاشی مردی علیه دو دختر جوان که یکی از آنها حجاب داشت شروع شد.

بیشتربدانیم:

هویت کسانی که در دفاع از 'دختران مسلمان' کشته شدند اعلام شد

آقای نامکای-مچه و آقای بست سعی کردند مانع این مرد شوند اما با ضربات چاقوی او از پای درآمدند. یک مرد دیگر هم به شدت زخمی شده است.

پلیس می‌گوید که "جرمی جوزف کریستین" مظنون حمله دارای "افکار افراط گرایانه" است و ادعا می‌شود در جریان حمله گفته که "همه مسلمان‌ها باید بمیرند". او پس از حمله دستگیر شد.

دیروز همچنین دستینی منگوم، ۱۶ ساله، یکی از دو دختر نوجوانی که در ابتدا هدف اصلی رفتار پرخاشجویانه جرمی کریستین بودند، برای نخستین بار در برابر دوربین ظاهر شد و به همراه مادرش از در مردی که برای دفاع از آنها سینه سپر کردند قدردانی کرد.

او به یک رسانه محلی گفت در روز واقعه با دوستش که در شب نخست ماه رمضان روسری بر سر کرده بوده، در قطار شهری با جرمی کریستین روبرو می‎شوند.

"او به ما گفت برگردید به عربستان. بروید گم شوید از اینجا. او به ما ‌گفت شما بی‌مصرفید و باید خودتان را بکشید."

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آمریکا-قاتل دو مرد آمریکایی در دادگاه: کار من میهن پرستی بود نه تروریسم