faenfr

یک شهروند اسرائیلی برای طرح حمله های تروریستی به منابع آب، و فستیوال های ایالات متحده به داعش کمک کرد

  • پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 ساعت 10:24
  • منتشرشده در آمریکا

یک زن شهروند اسرائیلی که در ایالات متحده زندگی می کند روز سه شنبه اتهام خود مبنی بر دستیاری در طرح حمله از جانب گروه تروریستی داعش را پذیرفت.

به گزارش کلینی نیوز، واهبه عیسی دایس، زاده اورشلیم و مادر شش فرزند که برای اقامت به ویسکانسن مهاجرت کرد، عملیات تروریست ها را هدایت می کرد و به آنها محل هایی را بمب گذاری پیشنهاد می کرد؛‌ او با احتمال حداکثر ۲۰ سال زندان روبرو است.

واهبه عیسی دایس چهل ساله، از اهالی اورشلیم که اکنون ساکن کوداهی، ویسکانسن است، سال گذشته به اتهام اقدام به ارائه حمایت مادی به داعش محکوم شد. مقامات گفتند او به مهاجمان بالقوه طرز تهیه ریسین را آموزش می داده و صاحب مجموعه بزرگی از کتاب در طرز تهیه بمب، زهر، ‌و جلیقه انتحاری بوده است.

دایس که از ۱۹۹۲ مقیم قانونی ایالات متحده است، برگه ای در همکاری با دادگاه امضا کرده و اذعان نموده که می کوشیده به مهاجمان بالقوه در مسموم نمودن منابع آب و تهاجم تروریستی به جمعیت در فستیوالها کمک کند.

در راستای توافق با دادستان، وی به جای دو فقره اتهام که در ابتدا به آن محکوم شد، به یک فقره اتهام ارائه حمایت مادی به تروریست ها اعتراف کرد.
به گزارش خبرگزاری فاکس، او که مادر شش فرزند است، با محکومیت حداکثر ۲۰ سال زندان مواجه است که از ۱۲ سپتامبر آغاز خواهد شد.

ماتیو کروگر، دادستان دادگاه ناحیه شرقی ویسکانسن ایالات متحده در بیانیه ای حول قرار توافق با دادگاه، گفت «این پرونده ها تداوم و تحول تهدیدهای تروریستی سازمان های خارجی تروریستی را نشان می دهند».

دایس اولین نفر در عرض شش ماه است که به جرم حمایت از یک گروه خشونتگر جهادی دستگیر می شود.

طبق یکی از پرونده های محکومیت وی، او شماری حساب کاربری در شبکه های اجتماعی در اختیار داشته، از جمله هایی حساب هایی که از دیگران ربوده و برای انتشار تبلیغات داعش و امور جذب نیرو مورد استفاده قرار داده است.

طبق اظهار وزارت دادگستری ایالات متحده، «بنا به اعتراف هایی که در رابطه با دادخواست وی صورت گرفته، دایس از حساب های هک شده فیس بوک برای تبلیغات حمایتی از داعش استفاده می کرده است. با استفاده از این حسابها، وی بارها تعهد وفاداری خود به داعش را اعلام کرده، با هواداران داعش به گفتگو نشسته و آنها را هنگام توصیف طرح تهاجم تشویق می کرده، اطلاعاتی در مورد تسلیحات انفجاری و بیولوژیکی پخش می کرده، و به جذب نیروهای تازه برای اهداف داعش اقدام کرده است».

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آمریکا-یک شهروند اسرائیلی برای طرح حمله های تروریستی به منابع آب، و فستیوال های ایالات متحده به داعش کمک کرد