faenfr
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 21:20 برای نظر دادن اولین باش!

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) که زیارتشان برابر با زیارت حضرت سید الشهدا (ع) است را می توان با زبان فرهنگ و هنر به زیبایی بیان کرد.

دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 20:44 برای نظر دادن اولین باش!

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از کشت پیاز زعفران برای نخستین بار در 10 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 20:35 برای نظر دادن اولین باش!

معاون امور توسعه اداره بهزیستی شهرستان ری از تشکیل کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت 14 نهاد ذیربط خبر داد.

دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 11:34 برای نظر دادن اولین باش!

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان ری، گفت: به مناسبت اعیاد ماه شعبان، ۶۰۰ مبلّغ و مبلّغه دینی توسط این اداره به مناطق مختلف در این شهرستان اعزام شدند.

به گزارش کلینی نیوز، حجت‌الاسلام کنگرلو، رئیس تبلیغات اسلامی ری، دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ ماه جاری و در گفتگو با روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران اظهارداشت : به مناسبت اعیاد ماه شعبان، ۶۰۰ مبلّغ و مبلّغه دینی توسط این اداره به مناطق مختلف در این شهرستان اعزام شدند.

وی، افزود: از این تعداد، ۵۰۰ نفر مبلّغ و ۱۰۰ نفر مبلغه بودند که به مساجد و امکان تبلیغی در مناطق روستایی و شهری اعزام شدند.

کنگرلو، تصریح کرد: ترویج فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی مهم‌ترین رسالت‌ روحانیون اعزامی در مناسبت‌های دینی به‌خصوص در ماه شعبان است.

گفتنی است ، پیش از این حجت‌الاسلام بهمن نبیلی، کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ری،اعزام ۱۵۵مبلغ و مبلغه به نقاط مورد نیاز شهرستان در راستای تعظیم شعائر الهی  خبرداده بود

 

یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 ساعت 14:34 برای نظر دادن اولین باش!

مسیحیان کاتولیک مذهب در سری‌لانکا معمولا به عنوان جمعیتی متحد کننده در این کشور شناخته می‌شوند زیرا در میان همه اقشار از تامیل‌ها تا سیلانی‌ها حضور دارند. با این حال از آنجا که مسیحیان موافق تحقیقات خارجی در مورد جنایات ارتش علیه تامیل‌ها بوده‌اند، کینه‌ای تاریخی از آنها در میان برخی مردم وجود دارد.

یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 ساعت 14:24 برای نظر دادن اولین باش!

پلیس فرانسه برخورد با جلیقه‌زردها را تشدید کرد.

جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 18:06 برای نظر دادن اولین باش!

پلیس آلمان در تعقیب صدها نفر از نیروهای دست راستی این کشور در راستای ارتکاب جرایمی چون سرقت، تقلب و توهین است. تنها ۱۲ نفر از نئونازی‌ها باید به خاطر خشونت‌های سیاسی دستگیر شوند.

به گزارش کلینی نیوز، پلیس جنایی آلمان از پاییز گذشته برای ۶۰۰ نفر از راستگرایان افراطی این کشور حکم جلب صادر کرده است. در تفکیک جرایم نیروهای دست راستی، دزدی با ۸۲درصد در صدر قرار دارد. کلاهبرداری و توهین موارد دیگری از خلافکاری آنها معرفی شده‌اند.

در این میان، تنها ۱۲ حکم جلب نئونازی‌ها به خاطر جرایم خشونت‌آمیزی صادر شده‌ که مستقیما با مسائل سیاسی مرتبط بوده‌اند و ۹۸ مورد دیگر برای اقداماتی با انگیزه‌های سیاسی.

اداره آگاهی فدرال آلمان می‌گوید برای راستگرایان به خاطر تشویش افکار عمومی یا فعالیت‌های مغایر با قانون اساسی حکم جلب صادر شده اما هیچیک از این احکام مبتنی بر اتهامات تروریستی یا تهدیدهای سیاسی سنگین نبوده است.  

 نظارت بر فعالیت راست‌ها

هولگر مونچ، رئیس اداره آگاهی فدرال، می‌گوید دوایر امنیتی ایالت‌های مختلف، فعالیت‌های غیرقانونی نیروهایی که به صحنه سیاسی راست تعلق دارند را با دقت و حساسیت رصد می‌کند.

پلیس جنایی آلمان اعلام کرده که تا پایان سپتامبر ۲۰۱۸، به دنبال ۴۶۷ نفر بوده اما موفق نشده همه را دستگیر کند. در پایان سپتامبر ۲۰۱۷، برای ۵۰۱ نفر از راستگرایان افراطی حکم جلب صادر شده بود.

بررسی اداره آگاهی فدرال نشان می‌دهد که نیمی از افراد، یک روز پس از به اجرا در آمدن حکم جلب، دستگیر شده‌اند. هولگر مونچ این آمار را نشانه موفقیت پلیس در تعقیب و بازداشت راستگرایان دانسته است.

یک نمونه بارز و موفق به سال ۲۰۱۲ مربوط می‌شود که به کشف تشکیلات زیرزمینی نئونازی‌ها (NSU) و هسته تروریستی راستگرایان افراطی انجامید.

در سال ۲۰۱۸ مجموعا برای ۱۷۵هزار نفر در آلمان حکم دستگیری صادر شده اما همه متهمان به زندان نیفتاده‌اند.

 

جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 17:56 برای نظر دادن اولین باش!

یک گروه از معترضان با در دست داشتن پلاکاردی سیاهرنگ در نزدیکی فرودگاه هیترو، بزرگترین فرودگاه لندن مستقر شده‌اند. بر روی پلاکارد آن ها نوشته شده: "آیا ما آخرین نسل هستیم؟"

به گزارش کلینی نیوز، ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا از پلیس خواسته تا با "تمام قوا" با معترضانی که "قانون شکنی" می‌کنند، برخورد شود. اشاره آقای جاوید به معترضان گروه "شورش علیه انقراض" است که برای پنجمین روز متوالی اعتراضاتی را در شهر لندن برپا کرده‌اند.

این گروه به سیاست‌های دولت درباره تغییرات اقلیمی معترض است.

وزیر کشور بریتانیا در مجموعه توییت‌هایی گفته است که این اعتراضات در چند روز گذشته زندگی دیگران را "به طور جدی به مخاطره انداخته است."

به گفته آقای ساجد در چند روز گذشته این اعتراضات سیستم حمل و نقل را مختل کرده و بر کسب و کار مردم تاثیر گذاشته است.

یک گروه از معترضان با در دست داشتن پلاکاردی سیاهرنگ در نزدیکی فرودگاه هیترو، بزرگترین فرودگاه لندن مستقر شده‌اند. بر روی پلاکارد آن ها نوشته شده: "آیا ما آخرین نسل هستیم؟"

اما تامسون، بازیگر برنده اسکار هم برای ملحق شدن به معترضان از لس آنجلس به لندن برگشته است.

در جریان اعتراضات روزهای اخیر بیش از ۵۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

به رغم بازداشت‌های اخیر از سوی پلیس، فعالان این گروه همچنان در محل های پر تردد در پایتخت چادرهایی برپا کرده‌اند.

سازمان دهندگان این اعتراضات گفته اند که اعتراض‌ها در ۸۰ شهر در ۳۳ کشور برگزار شده است.

وزارت تجارت، انرژی و صنایع بریتانیا اعلام کرده که این کشور از سال ۱۹۹۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا ۴۴ درصد کاهش داده است.

دولت بریتانیا می‌کوشد تا در ۱۰ سال آینده خودروهای دیزلی را از خیابان‌های پایتخت حذف کند. خودروهای دیزلی عامل اصلی آلودگی هوای لندن هستند که در بعضی نقاط چندین برابر حد مجاز آلودگی هوا در اتحادیه اروپاست.

انتظار می رود امروز تظاهراتی گسترده در شهر رم برگزار شود و گرتا تانبرگ، دانش آموزسوئدی که اولین بار دست به اقدام اعتراضی علیه پدیده تغییرات اقلیمی زد در این مراسم سخنرانی کند.

"شورش علیه انقراض" چه گروهی است؟

از سال گذشته که این گروه ایجاد شد، اعضایش دراعتراض به سیاست‌های دولتی در ارتباط با محیط زیست، پل‌ها را مسدود کردند، بسته‌های خون مصنوعی را در خیابانی که دفتر نخست وزیر در آن واقع شده ترکاندند، خروجی‌های ساختمان بی‌بی‌سی را مسدود کردند و یکی از آنان در پارلمان نیمه عریان شد.

آنان سه درخواست اصلی دارند: از دولت می‌خواهند که حقیقت را درباره تغییرات آب و هوایی بگوید؛ تا سال ۲۰۲۵ ضایعات سوخت‌های کربنی را به صفر برساند و یک گروه از شهروندان نیز بر این فرآیند نظارت کنند.

این گروه به صورت بحث برانگیزی، به دنبال این است که تا جایی که امکان دارد معترضان دستگیر شوند.

یکی از موسسان این گروه می‌گوید مشارکت زیاد و نافرمانی مدنی شانس آنان را برای تغییرات اجتماعی بالا می‌برد.

اما منتقدان می‌گویند ایجاد اختلالات غیرضروری موجب می‌شود تا پلیس انرژی و وقتش را در حالی که مشغله زیادی دارد، هدر دهد.

جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 17:51 برای نظر دادن اولین باش!

ایران پیشتر آمریکا و به طور مشخص سازمان سی‌آی‌ای را به تلاش برای دخالت در امور داخلی این کشور متهم کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، جینا هسپل، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا -سی‌آی‌ای - می‌گوید این سازمان، منابع بیشتری را نسبت به گذشته به ایران و روسیه اختصاص داده است.

خانم هسپل که روز پنج‌شنبه در یک سخنرانی در دانشگاه آبرن سخن می‌گفت، تغییرات درباره میزان توجه به کشورهایی چون ایران و روسیه را بخشی از تلاش‌ها برای "بهبود توانایی‌های سی‌آی‌ای در مقابل چالش‌هایی که با آن روبه‌روست" توصیف کرد.

رئیس سی‌آی‌ای در تشریح این فعالیت‌ها گفت: "اول از همه اینکه ما زمان، پول و خلاقیت بیشتری را صرف تعدادی از سخت‌ترین دشمنانمان کرده‌ایم."

وی سپس به نام کشورهای روسیه و ایران اشاره کرد و گفت که در استراتژی‌های سی‌آی‌ای، برای سالیان دراز به دلیل حملات یازده سپتامبر به این دو کشور کمتر توجه شده است.

به گفته مقام‌های آمریکایی، این کشور در تلاش است تا با اتخاذ یک سیاست فشار حداکثری، به این خواسته‌ها دست یابد.

توقف توسعه موشک‌های بالستیک، محدودیت‌های بیشتر برای برنامه هسته‌ای، تغییر استراتژی ایران در منطقه و پایان دادن به حمایت از شیعیان در یمن و عراق، خروج نیروهای ایرانی از سوریه، پایان دادن به حمایت از گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان و حماس در مناطق فلسطینی و همچنین عدم تهدید اسرائیل، از جمله درخواست‌های مهم واشنگتن از ایران هستند.

ایران این درخواست‌ها را رد کرده است. تهران همچنین می‌گوید تا زمانی که آمریکا به برجام بازنگردد، با این کشور مذاکره نمی‌کند.

اظهارات تازه جینا هسپل درباره تمرکز منابع سازمان سی‌آی‌ای بر ایران و روسیه در حالی مطرح شده که ایران بارها این سازمان را به مداخله در امور داخلی خود متهم کرده است.

رئیس سازمان سی‌آی‌ای هیچ توضیحی درباره جزئیات چگونگی اختصاص منابع بیشتر و "سرمایه‌گذاری" بر ایران و همچنین اثرات احتمالی این تغییر استراتژی بر روابط دو کشور بیان نکرد.

ایران هنوز به این اظهارات واکنشی نشان نداده است.

جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 17:32 برای نظر دادن اولین باش!

فیسبوک صفحه تعدادی از افراد و سازمان‌های افراط‌گرای دست‌راستی را به دلیل "نفرت‌پراکنی"، حذف کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، در این اقدام فیسبوک، از جمله صفحه احزاب راست‌گرایی مثل بریتیش نشنال پارتی (حزب ملی بریتانیا)، اینگیلیش دفنس لیگ (لیگ دفاع از انگلیس) که یک سازمان دست‌راستی اسلام‌هراس است، نشنال پارتی (جبهه ملی) و نیک گریفین سیاستمدار راست‌گرای بریتانیایی حذف شده‌اند.

فیسبوک می‌گوید به دلیل اقدام به حذف صفحه‌های یاد شده کرده است که "ماموریت‌شان خشونت و نفرت‌پراکنی" بوده است.

بر اساس بیانیه این شبکه اجتماعی "افراد و سازمان‌هایی که نفرت‌پراکنی می‌کنند یا خواهان حذف دیگران به دلیل هویت‌شان هستند، در فیسبوک جایی ندارند."

در این اقدام فیسبوک این صفحات حذف شده‌اند:

صفحه بریتیش نشنال پارتی (حزب ملی بریتانیا) و رهبر سابقش نیک گریفین

سازمان بریتیش فرست (بریتانیایی‌ها اول) و رهبرش پاول گولدینگ و قائم مقام پیشینش جیدا فرانسن

سازمان اینگلیش دفنس لیگ (لیگ دفاع از انگلیس) و جیم داوسون ترویج‌کننده این سازمان

سازمان نایتز تمپلر اینترنشنال (شوالیه‌های بین‌المللی تمپلر) که یک گروه نژادپرست و مذهبی دست راستی است و ترویج‌کننده‌شان جیم داوسون

سازمان نشنال فرانت (جبهه ملی) و رهبرش تونی مارتین

جک رنشاو یک فرد نئونازی که برای قتل یک نماینده حزب کارگر برنامه‌ریزی کرده است.

یک سخنگوی فیس‌بوک گفته تمام کسانی که این صفحات و گروه‌ها را می‌گردانده‌اند نیز قادر به حضور درهیچ کجای این شبکه اجتماعی نخواهند بود.

به علاوه تحسین و حمایت از این گروه‌ها و افراد در این شبکه مجاز نخواهد بود.

صفحه1 از229

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آمریکا-مدیرمسئول