faenfr

صدها هزارنفر از اقلیت مسلمان "روهینگیا" میانمار به بنگلاش گریخته‌اند

  • شنبه, 18 شهریور 1396 ساعت 21:16
  • منتشرشده در سياسي
تنش بین ارتش میانمار و یک گروه شورشی در این کشور موجب فرار اقلیت مسلمان روهینگیا شده است. تنش بین ارتش میانمار و یک گروه شورشی در این کشور موجب فرار اقلیت مسلمان روهینگیا شده است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد:آمار پناهجویان اقلیت مسلمان روهینگیا که در طول حدود دو هفته اخیر از میانمار به بنگلاش گریخته‌اند، به رقم هشدار دهنده و بی‌سابقه ۲۷۰ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل ازخبرگزاری رویترز، یکی از سخنگویان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، رقم تخمینی پناهجویان روهینگیا از آغاز خشونت‌ها در ۲۵ اوت، از ۱۶۴ هزار نفر در روز پنجشنبه ناگهان به ۲۷۰ هزار نفر در روز جمعه رسید.

ویوین تن اضافه کرد، این البته به این معنا نیست که این افزایش ناگهانی تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته صورت گرفته است، بلکه ما در این فاصله افراد دیگری را در مناطق مختلف دیگر شناسایی کرده‌ایم که پیشتر از آنها اطلاعی نداشتیم.

یک گروه مدافع نیز حقوق بشری نیز می‌گوید تصاویر ماهواره‌ای از به آتش کشیده شدن حدود ۴۵۰ ساختمان در یک روستای مرزی میانمار حکایت دارند، که پناهجویان می‌گویند به عمد و با هدف اخراج اقلیت روهینگیا صورت گرفته است.

در همین حال، آنگ سان سوچی که عملا رهبر میانمار است و انتقادهایی بابت عدم حمایت او از اقلیت روهینگیا مطرح شده است، روز جمعه گفت دولت نهایت تلاش خود را برای محافظت از همه در استان بحران زده راخین می‌کند.

به گزارش رویترز، خانم سوچی مشخصا به سیل پناهجویان مسلمان روهینگیا اشاره نکرد، اما گفت دولت او در تلاش است تا به بهترین نحو از همه شهروندان میانمار محافظت کند.

برخی از آنگ سان سوچی، برنده جایزه صلح نوبل، انتقاد کرده اند که از اقلیت مسلمان روهینگیا حمایت نکرده است.

شمار مسلمان روهینگیا بالغ بر یک میلیون و یکصد هزار نفر است که از تبعیض و سرکوب دولتی شکایت دارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-صدها هزارنفر از اقلیت مسلمان "روهینگیا" میانمار به بنگلاش گریخته‌اند