faenfr

دالای لاما: بودا در این شرایط به کمک مسلمانان فقیر و رنج دیده می شتافت

  • دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 19:44
  • منتشرشده در سياسي
الایی لاما، رهبر معنوی بوداییان تبت الایی لاما، رهبر معنوی بوداییان تبت

الایی لاما، رهبر معنوی بوداییان تبت درباره خشونت علیه مسلمانان روهینگیایی در میانمار گفت: «کسانی که مسلمانان را آزار می‌دهند، باید بودا و تعالیم او را به خاطر بیاورند.

به گزارش کلینی نیوز، تنزین گیاتسو، چهاردهمین دالایی لاما (رهبر بوداییان تبت) برای نخستین بار درمورد بحران آوارگان روهینگیا لب به سخن گشود.

وی روز دوشنبه ۲۰ شهریور طی سخنانی در «موسسه صلح ایالات متحده» واقع در واشنگتن دی‌سی از آنگ سان سوچی، مشاور دولت و سخنگوی رییس جمهوری میانمار خواست تا راه‌حلی صلح‌آمیز برای پایان دادن به مناقشات هفته‌های گذشته در ایالت راخین بیابد.

همچنین وی در پاسخ به خبرنگارانی که در روز جمعه ۱۷ شهریور از وی درمورد این مساله پرسیده بودند، گفت: «کسانی که مرتکب آزار و اذیت برخی از مسلمانان می‌شوند، باید بودا را به یاد بیاورند. بودا به مسلمان رنجدیده کمک خواهد کرد. من این را همچنان احساس می‌کنم.»

دالایی لاما برنده جایزه صلح نوبل سال ۱۹۸۹ میلادی، در کنار دیگر برندگان این جایزه همانند ملاله یوسف‌زی و دزموند توتو، از آنگ سان سوچی خواسته است تا سکوت خود را در قبال بحران قومی/مذهبی در کشور بشکند و راه‌حلی برای پایان دادن به خشونت‌ها در کشور میانمار اتخا‌ذ کند.

رهبر بوداییان تبت پیش‌تر هم از دولت میانمار خواسته بود تا میان اقوام ساکن این کشور صلح برقرار کنند.

با وجود شدت گرفتن مناقشات ایالت راخین که منجر به کشته شدن حدود ۱۰۰۰ تن و آوارگی ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان این ایالت که عمدتا از اقلیت مسلمان روهینگیا شده‌، آنگ سان سوچی رفتار منفعلی از خود نشان داده‌است.

وی امدادگران بین‌المللی را به حمایت از تروریست‌ها متهم نمود و همچنین ادعا کرد که خبرگزاری‌ها اطلاعات اشتباه و تحریف‌شده‌ را منتشر می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-دالای لاما: بودا در این شرایط به کمک مسلمانان فقیر و رنج دیده می شتافت