faenfr

تظاهرات مردم بنگلادش علیه خشونت‌های مسلمانان "روهنیگیا" در میانمار

  • سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 08:53
  • منتشرشده در سياسي
راهپیمایی به سوی سفارت میانمار در بنگلادش راهپیمایی به سوی سفارت میانمار در بنگلادش

هزاران نفر  در بنگلادش روز دوشنبه ٢٧ شهریور در اعتراض علیه خشونت‌های اعمال شده علیه مسلمانان "روهنیگیا" در میانمار، تظاهرات کردند.

به گزارش کلینی نیوز، تظاهرکنندگان با فراخوان حزب "حفاظت اسلامی"، در اطراف مسجد جامع "داکه" گرد آمدند و قصد داشتند به سوی سفارت میانمار راهپیمایی و آن را محاصره کنند. با دخالت پلیس، اعتراض کنندگان در مرکز داکه متوقف شده و تنها چند نماینده آنها اجازه یافتند به سفارت میانمار بروند.

یک مقام پلیس "داکه"، شمار تظاهرکنندگان را حدود ۲۰ هزار نفر تخمین زد و گفت با حضور آنان در خیابان‌ها، پایتخت حالت تنش‌آلودی پیداکرده بود اما تظاهرکنندگان بعد از ظهر پراکنده شدند.

از زمانِ دورِ تازۀ تنش‌ها در میانمار میان بودایی‌ها و اقلیت مسلمان "روهینگیا"، بیشتر از ۴۰۰ هزار تن از روهنگیایی‌ها به بنگلادش پناهنده شده‌اند.

تقاضای تجدید نظر در مورد دستور اخراج هزاران "روهینگیا" از هند
قرار بود روز دوشنبه ١٨ سپتامبر، دادگاه عالی هند درخواست تجدید نظر در مورد دستور دولت این کشور برای اخراج چندین هزار مسلمان روهینگیا از هند را بررسی کند.

این درخواست از سوی ۲ تن از پناهجویان روهنیگیا در هند مطرح شده که چندین سال است در یک اردوگاه در دهلی‌نو زندگی می کنند؛ این ۲ پناهجو در خشونت‌های چندین سال پیش علیه اقلیت روهینگیا در میانمار به هند پناهنده شده‌اند.

دولت هند برخی از اعضای اقلیت مسلمان روهینگیا در این کشور را به رابطه با مسلمانان افراط‌گرا متهم می‌کند و به همین دلیل دستور اخراج حدوداً ۱۶ تا ۴۰ هزار روهنگیایی را از این کشور را داده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-تظاهرات مردم بنگلادش علیه خشونت‌های مسلمانان "روهنیگیا" در میانمار