faenfr

دولت آلمان فروش زیردریایی را تا تعیین تکلیف پرونده فساد مالی نخست وزیر اسرائیل متوقف کرد .

  • شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 07:23
  • منتشرشده در سياسي

وزارت خارجه و وزارت دفاع آلمان شرطی جدی برای فروش و ارسال سه زیردریایی به اسرائیل گذاشته‌اند: تعیین تکلیف پرونده فساد مالی نتانیاهونخست وزیر اسرائیل در این معامله دو میلیارد دلاری.

به گزارش کلینی نیوز، بحث پرکشمکش فروش سه زیردریایی آلمانی به اسرائیل با امضای یک تفاهم‌نامه به پایان رسید. این تفاهم‌نامه که پنجشنبه (۱۹ اکتبر/۲۷ مهر) امضا شده، شرطی نامعمول را طرح می‌کند. به گزارش اشپیگل آنلاین، معامله مربوطه و ارسال زیردریایی‌های دلفین، به روشن شدن پرونده‌ای منوط شده که بنیامین نتانیاهو، مشاور و معتمد او را به فساد مالی متهم می‌کند.

در بند ده پیش‌نویس تفاهم‌نامه آمده است که پیش از اعزام زیردریایی‌ها به اسرائیل، باید تکلیف همه اتهامات مالی علیه نخست وزیر این کشور و سایر متهمان دولتی روشن شده باشد.

قبل از این نیز، سایت خبری "اشپیگل آنلاین" در گزارشی پیرامون این موضوع خبر از بازجویی ۶ نفر در ارتباط با پرونده خرید این زیردریایی‌ها منتشر کرده بود. سه نفر برای بررسی‌های بیشتر در بازداشت به سر می‌برند و نفر چهارم در خانه خود بازداشت است.

پلیس رژیم‌صهیونیستی و دیگر ارگان‌های این رژیم در تحقیقاتی مشترک درتاریخ (10 ژوئیه/19 مهر) 6 مظنون را در رابطه با «پرونده 3000» معروف به «پرونده‌ زیردریایی» بازداشت کرد. اتهام این افراد رشوه‌خواری، تقلب و جرایم مالیاتی است.

گفته می‌شود که بنیامین نتانیاهو به رغم مخالفت‌ مسئولان ارشد ارتش اسرائیل نسبت به خرید این زیردریایی‌ها اقدام کرده است.

طبق تفاهم‌نامه، دولت آلمان باید به صورت مستقل در مورد رفع این اتهام متقاعد شود و این حق را دارد که حتی در صورت مختومه اعلام شدن ماجرای فساد مالی از سوی تل‌آویو، از ارسال زیردریایی‌ها خودداری ورزد. طبق اطلاعاتی که اشپیگل آنلاین کسب کرده، لازم است نخست دادستانی کل اسرائیل ختم پرونده را تایید کند تا دولت آلمان نیز پایان گرفتن مسئله را بررسی کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-دولت آلمان فروش زیردریایی را تا تعیین تکلیف پرونده فساد مالی نخست وزیر اسرائیل متوقف کرد .