faenfr

درخواست عاجزانه وزیر دفاع اسرائیل از بشار اسد: قاسم سلیمانی را از سوریه اخراج کن

  • یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 ساعت 03:23
  • منتشرشده در سياسي

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، روز جمعه یازدهم مه، با حضور در بلندی‌های جلولان، از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه خواست تا نیروهای ایرانی، سپاه قدس و قاسم سلیمانی را از کشورش اخراج کند.

به گزارش کلینی نیوز،  لیبرمن خطاب به مقامات سوریه گفت: "آنها (ایرانی‌ها) به شما خدمت نمی‌کنند، آنها جز آسیب رساندن، کاری برای شما نمی‌کنند، و حضور آنان جز ویرانی و مشکلات برای شما چیز دیگری ندارد."

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر دفاع اسرائیل با اشاره به حملات روز پنج‌شنبه این کشور علیه مواضع ایران در سوریه گفت: "من فکر نمی‌کنم که این مسئله کاملا تمام شده باشد. ما به دقت وضعیت را زیر نظر داریم و به شیوه مسئولانه وقایع را دنبال می‌کنیم."

همزمان در ایران، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور، آنچه را "حمله و تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه" خواند، به شدت محکوم کرد.

او مدعی شد: "حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه که به بهانه های خودساخته و بی پایه و اساس صورت گرفته است."

در حالی که اسرائیل اعلام کرده که حمله علیه مواضع ایران در سوریه در واکنش به حمله ایران به بلندی‌های جولان بوده، اما ایران مدعی است که نیروهای سوریه پس از حمله اسرائیل موشک‌هایی را به سمت اسرائیل پرتاب کردند.

خبرگزاری فرانسه از بیروت گزارش داده که یک روز پس از تنش شدید میان اسرائیل و ایران در سوریه که بیم آن می‌رفت به دیگر کشورهای منطقه به ویژه لبنان کشیده شود، مرز میان لبنان و اسرائیل همچنان "آرام" است.

به گزارش کلینی نیوز، ایران همپیمان دولت سوریه در سرکوب گروههای تروریستی تکفیری در چند سال اخیر در سوریه بوده است، هر گاه که گروه های مسلح متحمل شکست سنگینی می شوند، اسرائیل بلافاصله وارد عمل می شود و به پایگاه های ارتش سوریه حمله می کند تا شاید بتواند روحیه این گروه ها را بالا ببرد و آنها را به ادامه دادن به جنگ فرسایشی خود با ارتش سوریه تحریک کند.

پس از گذشت بیش از هفت سال از آغاز بحران سوریه، امروز این کشور به عنوان بزرگترین جذب کننده تروریسم در جهان شناخته می‌شود. از سال 2012 تاکنون نزدیک به 48 هزار تروریست از 52 کشور جهان در قالب گروه‌های مختلف در سوریه فعالیت می‌کنند که این تعداد هر روز رو به افزایش است. طبق آخرین آمار وزارت کشور سوریه، تاکنون جسد 13 هزار تبعه خارجی عضو گروه‌های تروریستی که در درگیری با ارتش کشته شده‌اند، کشف و به کشورهای آنان تحویل داده شده است.

آمریکا، کشورهای غربی و هم‌پیمانان عربی و غیر عربی مخالف حکومت بشار اسد و جریان مقاومت در منطقه، عاملان اصلی جنگ در سوریه و تشدید و تداوم آن هستند. در واقع اکنون در سوریه گروه‌های تروریستی به نیابت از این کشورها در حال جنگ علیه حکومت هستند. گروه‌هایی که مقامات غربی و عربی بارها به صورت علنی و غیر علنی از آنها به عنوان تهدیدی بالقوه برای امنیت داخلی خود یاد کرده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-درخواست عاجزانه وزیر دفاع اسرائیل از بشار اسد: قاسم سلیمانی را از سوریه اخراج کن