faenfr

دادستان کل عربستان خواستار اعدام قاتلان خاشقجی شد

  • جمعه, 25 آبان 1397 ساعت 07:44
  • منتشرشده در سياسي
سعود المعجب، دادستان کل عربستان سعودی سعود المعجب، دادستان کل عربستان سعودی

در حالی که هنوز جزئیات کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، در کنسولگری عربستان در استانبول مشخص نشده، دادستانی عربستان خواستار صدور حکم اعدام برای پنج متهم این پرونده شده است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از خبرگزاری فرانسه، شیخ سعود المعجب،دادستان عمومی عربستان سعودی می گوید برای پنج تن از متهمان پرونده قتل جمال خاشقچی تقاضای اعدام کرده است در واکنش به این خبر داود چاووش اوغلو وزیر أمور خارجه ترکیه، این اقدام عربستان سعودی را ناکافی دانست. جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار و منتقد حکومت عربستان سعودی در روز دوم اکتبر برای أمور کنسولی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد اما پس از آن هیچ اطلاع دقیقی از سرنوشت وی در دست نیست و ناپدید شده و شواهد از مرگ وی خبر می‌دهند.

دادستان عمومی عربستان سعودی، روز پنج‌شنبه ۱۵ نوامبر، مدعی شد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، هیچ گونه نقشی در ماجرای پرونده قتل جمال خاشقچی نداشته است. این مقام قضایی تاکید کرد: هیچ گونه اتهامی در این پرونده متوجه شخص محمد بن سلمان نیست.

در پی ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه‌های چاپ ترکیه، ضمن انتقاد نسبت به نقش حکومت عربستان سعودی در قتل این روزنامه‌نگار منتقد حکومت، انگشت اتهام را به سوی شخص محمد بن‌سلمان نشانه گرفته بودند.

دادستان عمومی عربستان سعودی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ تن از ۲۱ مظنون در این پرونده قتل متهم شناخته شدند، افزود: پرونده این افراد برای رسیدگی در اختیار مقامات قضایی عربستان سعودی قرار گرفته است.

به گفته این مقام ارشد قضایی عربستان سعودی، تحقیقات درباره نقش هر یک از مظنونان در پرونده قتل جمال خاشقچی ادامه دارد.

همچنین سخنگوی دادستان عمومی عربستان سعودی در یک نشست خبری روز پنج‌شنبه، تاکید کرد: ژنرال احمد الاسیری، دستور انتقال جمال خاشقچی به عربستان سعودی را حتی با توسل به زور صادر کرده است. اما فرمانده گروهی که برای انجام این ماموریت زیر عنوان "گفتگو" به عربستان سعودی اعزام شده بودند، دستور قتل و قطعه قطعه کردن جسد جمال خاشقچی را صادر کرده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-دادستان کل عربستان خواستار اعدام قاتلان خاشقجی شد