faenfr

وکیل سابق ترامپ اتهامش را پذیرفت

  • جمعه, 09 آذر 1397 ساعت 08:26
  • منتشرشده در سياسي
کوهن پیش از این گفته است که با تحقیقات بازرس مولر همکاری می‌کند کوهن پیش از این گفته است که با تحقیقات بازرس مولر همکاری می‌کند

مایکل کوهن، وکیل مدافع سابق دونالد ترامپ، پذیرفته است که در جریان تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، به نمایندگان کنگره دروغ گفته است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از رسانه‌های آمریکایی، آقای کوهن اتهامش را پذیرفته و گفته است در زمینه پروژه ساخت و ساز شرکت دونالد ترامپ در روسیه نمایندگان را گمراه کرده بود.

آقای کوهن روز پنجشنبه بدون اعلام قبلی در دادگاهی در نیویورک حاضر شد.

این تازه‌ترین تحول در جریان تحقیقات درباره همدستی احتمالی ستاد انتخابات دونالد ترامپ با روسیه برای اعمال نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است.
مایکل کوهن سال گذشته پشت درهای بسته به سوالات کنگره پاسخ داد.

مطابق گزارش رسانه‌های آمریکایی او در شهادتش در کنگره، ارتباطاتش با مقام‌های روس در زمینه پروژه ساختمانی را کمرنگ جلوه داده بود. آن مذاکرات و طرح‌ها در نهایت عملی نشدند.

گزارش شده که آقای کوهن پذیرفته است که برای کمرنگ کردن ارتباطاتش مطالب کذبی بیان کرده بود.

او هنگام خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران چیزی نگفت، اما وکیلش گفت: "آقای کوهن (با دادستانی) همکاری کرده است و به همکاری خود ادامه می‌دهد."

مایکل کوهن حدود یک دهه وکیل شخصی دونالد ترامپ بود و پس از رسیدنش به ریاست جمهوری از او به شدت حمایت می‌کرد، تا جایی که گفته بود حاضر است خود را برای آقای ترامپ در برابر گلوله‌ها سپر کند.

اما کمی پس از آن که ماموران هشت ماه پیش به خانه و دفتر کارش یورش بردند و اسنادی را ضبط کردند، اعلام کرد با تحقیقات درباره همدستی ادعایی با روسیه همکاری می‌کند.

او سه ماه پیش هشت اتهام مالی را پذیرفت و از جمله گفت که به زنان مدعی ارتباط جنسی با دونالد ترامپ حق‌السکوت پرداخته بود.

چنین پرداخت‌هایی می‌توانند نقض قوانین انتخابات محسوب شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-وکیل سابق ترامپ اتهامش را پذیرفت