faenfr

مخالفت‌های آمریکا در موردهای مختلف در نشست گروه 20

  • یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 01:05
  • منتشرشده در سياسي

در بیانیه پایانی نشست گروه بیست (جی ۲۰) در آرژانتین در ارتباط با تغییرات آب‌و‌هوایی بار دیگر مشخص شد که آمریکا علاقه‌ای به پیمان سازمان ملل در باره تغییرات اقلیمی ندارد و می خواهد از پیمان پاریس خارج شود.

به گزارش کلینی نیوز، در پایان نشست دوروزه کشورهای گروه ۲۰ شرکت کنندگان سرانجام بر سر بیانیه مشترکی به تفاهم رسیدند. به گزارش خبرگزاری آلمان در این بیانیه مشترک اما اختلاف‌نظرهای جدی میان سران و رهبران کشورهای گروه ۲۰ در بخش‌هایی چون تجارت، وضعیت اقلیمی و مهاجرت به چشم می‌خورد.

در بیانیه پایانی آمده است که نظر آمریکا با ۱۹ عضو دیگر گروه بیست متفاوت است و این کشور موازین موجود در کنوانسیون اقلیمی پاریس در سال ۲۰۱۵ در باره تغییرات اقلیمی را تایید نمی‌کند.

آمریکا در ارتباط با موضوع مهاجرت نیز موافق پیشنهادهای اتحادیه اروپا در این باره نبود، اما نمایندگان این اتحادیه از این که این موضوع دست‌کم به بحث گذاشته شد، راضی بودند.

کشورهای اروپایی اما رضایت خود را از این موضوع اعلام کردند که تاکید بر همکاری‌های بین‌المللی در بیانیه مشترک پایانی انعکاس یافته است.

در بیانیه در این ارتباط آمده است: «ما بار دیگر بر همکاری مشترک جهانی تاکید می‌کنیم و می‌کوشیم این قوانین را کارآمدتر کنیم تا بتوان در برابر جهانی که به سرعت تغییر می‌یابد واکنش نشان داد.»

گروه بیست (جی ۲۰) از همراهی ۱۹ کشور و اتحادیه اروپا تشکیل شده است. اعضای این گروه همه ساله جلسه دارند. موضوعات محوری نشست سران و رهبران کشورهای گروه بیست ناظر بر سیاست‌های اقتصادی است، اما دونالد ترامپ قاعده بازی را برهم زده است.

نشست دوروزه سران و رهبران کشورهای گروه بیست روز جمعه ۹ آذر (۳۰ نوامبر) در آرژانتین آغاز شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-مخالفت‌های آمریکا در موردهای مختلف در نشست گروه 20