faenfr

الیزابت وارِن رقابت‌ میان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا را وارد مرحلۀ تازه‌ای کرد

  • پنج شنبه, 13 دی 1397 ساعت 19:33
  • منتشرشده در سياسي
کنفرانس مطبوعاتی الیزابت وارن در نزدیکی منزل او در کمبریج (ماساچوست) برگزار شد کنفرانس مطبوعاتی الیزابت وارن در نزدیکی منزل او در کمبریج (ماساچوست) برگزار شد

برخی ناظران آمریکایی شباهت‌هایی میان عقاید الیزابت وارن و هیلاری کلینتون می‌بینند اما طرفداران وی می‌گویند که وارن بسیار "چپ‌تر" از کلینتون است.

به گزارش کلینی نیوز، سناتور الیزابت وارن یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ با انتشار پیام‌هایی تند، نشان داد که خود را برای نامزدی انتخابات سال ٢٠٢٠ ریاست جمهوری آمریکا آماده می‌کند. به غیر از او، حداقل سه نفر دیگر از حزب دموکرات تمایل خود را به شرکت در رقابت‌ها نشان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز دوشنبه ٣١ دسامبر، الیزابت وارن چندین پیام‌ انتقادآمیز روی توئیتر منتشر کرد. وی نوشت که "میلیاردرها و شرکتهای بزرگ" از شخصیت‌های سیاسی برای "تصاحب سهم بیشتر" استفاده می‌کنند و از این طریق "طبقۀ متوسط" را هدف حمله قرار می‌دهند.

خانم وارن که ۶٩ سال دارد و عضو حزب دموکرات است، همزمان با این پیامها، تشکیل "کمیتۀ پشتیبانی" از نامزدی خود را اعلام کرد. او که قبلاً در دانشگاه هاروارد استاد حقوق بود، با پیامهای تازۀ خود، به روشنی نشان می‌دهد که از نظر گرایش به چپ، چیزی از برنی ساندرز – نامزد قبلی حزب دموکرات که سرانجام جای خود را به هیلاری کلینتون داد - کم ندارد.

تشکیل "کمیتۀ پشتیبانی" گامی مهم است که جمع‌آوری کمک‌های مالی را برای نامزدها ممکن می‌سازد. خانم وارن که نشست مطبوعاتی خود را در خیابان برگزار کرد به شدت به محافل پول و سرمایۀ "وال‌استریت" حمله برد و تکرار کرد که طبقۀ متوسط آمریکایی زیر فشارهای اقتصادی له شده است.

برخی ناظران آمریکایی شباهت‌هایی میان عقاید الیزابت وارن و هیلاری کلینتون می‌بینند اما طرفداران وی می‌گویند که وارن بسیار "چپ‌تر" از کلینتون است.

هنوز معلوم نیست که نامزد نهایی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠٢٠ چه کسی خواهد بود.

در حال حاضر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جو بایدن معاون پیشین باراک اوباما محبوبیت بیشتری دارد و برنی ساندرز در رتبۀ دوم قرار می‌گیرد. بتو او رورک رتبۀ سوم و بالاخره خانم الیزابت وارن رتبۀ چهارم را داراست. با اینحال تحولات یک سال آینده فعلاً قابل پیش‌بینی نیست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-الیزابت وارِن رقابت‌ میان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا را وارد مرحلۀ تازه‌ای کرد