faenfr

فرانسوی‌ها بیش از ۱۱۵ هزار یورو برای مشت‌زنی که پلیس را کتک زد جمع کردند

  • شنبه, 22 دی 1397 ساعت 01:11
  • منتشرشده در سياسي
کرسیتوف دتنژه، مشت‌زنی که پلیس ضد شورش فرانسه را به باد کتک گرفت کرسیتوف دتنژه، مشت‌زنی که پلیس ضد شورش فرانسه را به باد کتک گرفت

یک کارزار اینترنتی برای حمایت مالی از کرسیتوف دتنژه، مشت‌زنی که پلیس ضد شورش فرانسه را به باد کتک گرفت، بیش از ۱۱۵‌هزار یورو پول جمع کرد.

به گزارش کلینی نیوز، کرسیتوف دتنژه روز شنبه ۵ ژانویه و در جریان هشتمین تظاهرات سراسری جلیقه زردها، پس از بحث و جدل با گروهی از ماموران، به روی پل پرید و با ضربات مشت، یک گروه ۴ نفره از ماموران را ۱۰ متر به عقب راند.

قهرمان سال ۲۰۰۸ بوکس فرانسه، پس از آنکه از سوی پلیس شناسایی شد، با انتشار یک ویدیو، اعلام کرد «زیاده روی» کرده و خود را به پلیس تحویل خواهد داد. وی در این پیام گفت در هفته‌های گذشته در تمام تظاهرات شرکت کرده، اما تا پنجم ژانویه مرتکب هیچ خشونتی نشده است. اما پس از دیدن خشونت پلیس و پس از آنکه همراه با همسرش مورد حمله گلوله‌های گاز اشک‌آور نیروهای ضد شورش قرار گرفته، از خودش دفاع کرده است.

اریک دروئه، یکی از چهره‌های شاخص و بنیانگذاران جنبش جلیقه زردها، با اعلام مشارکت در این کمپین، نظر بسیاری از شهروندان فرانسوی را به آن جلب کرد.

آقای دتنژه پس از معرفی خود به پلیس، دستگیر شد و تا زمان تنظیم این خبر در بازداشت موقت به سر می‌برد.

به گزارش یورونیوز، مارلن شیاپا، وزیر برابری حقوق زنان با مردان در دولت فرانسه تلویحا «قدرت های خارجی» را به حمایت مالی از مشت زن جلیقه زردها متهم کرد.

وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه ضمن انتقاد از این کارزار آن را «شرم آور» توصیف کرده بود. مارلن شیاپا روز پنجشنبه در مورد این کارزار گفت: «من خواهان یک جدول نرم افزار اکسل از نام کمک کنندگان به صندوق حمایت مالی لیچی نیستم چون به من ربطی ندارد. سوالی که من مطرح می کنم این است: چه کسی از اوباش حمایت می کند؟ قدرت های خارجی؟ این پرسش با توجه به مواضع مسئولان ایتالیایی چندان بی ربط نیست.»

مقامات دولت «ضدساختار» ایتالیا که از ائتلاف دو حزب راست افراطی لگا و جنبش پنج ستاره تشکیل شده است از تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه حمایت کرده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(17 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-فرانسوی‌ها بیش از ۱۱۵ هزار یورو برای مشت‌زنی که پلیس را کتک زد جمع کردند