faenfr

صدها نفر در هرات در اعتراض به "تقلب در انتخابات" تظاهرات کردند

  • دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 15:01
  • منتشرشده در سياسي

صدها نفر از هواداران نامزدان معترض ولایت هرات در غرب افغانستان روز شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ در یک تجمع اعتراضی به حکومت مرکزی این کشور هشدار دادند، اگر تا ۴۸ ساعت دیگر به خواسته های آنها رسیدگی نشود تمام شاهراه های منتهی به این ولایت را خواهند بست.

به گزارش کلینی نیوز، این تجمع اعتراضی در مقابل دفتر والی هرات برگزار شد و معترضان خواهان جدا سازی آرای پاک از ناپاک شدند.

نامزدان معترض دفتر کمیسیون مستقل انتخابات ولایت هرات را به تقلب گسترده و فساد متهم کرده می گویند، مسئولان این کمیسیون باید به دادگاه کشانده شوند.

عبدالرازق حکیمی، نامزد معترض ولایت هرات مدعی شد، انتخابات پارلمانی ولایت هرات با تقلب گسترده برگزار شد و شماری از افراد با تقلب برنده شدند.

حکیمی افزود، تمام نامزدان معترض تصمیم مشترک گرفته اند که اگر حکومت مرکزی تا ۴۸ ساعت دیگر به خواست های آنها رسیدگی نکند، تمام شاهراه های منتهی به این ولایت بسته خواهند شد.

بصیراحمد دانشیار، یکی دیگر از نامزدان معترض ولایت هرات گفت، برای رسیدن به عدالت و شفافیت، نامزدان معترض در ولایت هرات از تمام گزینه ها استفاده خواهند کرد.

هواداران این نامزدان معترض گفتند، با قبول کردن خطرهای جانی در انتخابات اشتراک کرده بودند و امروز خواهان آرای شان هستند.

آنها تاکید کردند، اگر حکومت مرکزی از آرای پاک آنها حفاظت نکند دیگر در انتخابات اشتراک نخواهند کرد.

از سوی دیگر، احمدشاه قانونی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات ولایت هرات تمام اتهامات نامزدان معترض را بی اساس خوانده گفت، او در برابر قانون پاسخ گو است.

دفتر والی هرات نیز اعلام کرد، خواسته های نامزدان معترض را به حکومت مرکزی و کمیسیون مستقل انتخابات در کابل انتقال می دهد.

قابل ذکر است که انتخابات پارلمانی افغانستان بتاریخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۸ برگزار شد، اما هنوز از اعلام نتایج نهایی آن خبری نیست.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-صدها نفر در هرات در اعتراض به "تقلب در انتخابات" تظاهرات کردند