faenfr

بی‌اعتنایی نیکلاس مادورو به اولتیماتوم کشورهای اروپایی

  • دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 12:09
  • منتشرشده در سياسي

نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا، اولتماتوم تعیین شده از سوی کشورهای اروپایی را یک درخواست "بی‌شرمانه" خوانده و رد کرد.

به گزارش کلینی نیوز، شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای رئیس جمهوری ونزوئلا اولتیماتوم تعیین کرده بودند. خواست آن‌ها برگزاری انتخابات پیش از موعد ریاست جمهوری در ونزوئلا بود. مادورو تعیین اولتیماتوم را "بی‌شرمانه" خوانده بود.

روز شنبه ۲ فوریه، خیابان‌های کاراکاس و برخی دیگر از شهرهای ونزوئلا صحنه نمایش قدرت طرفداران و مخالفان دولت نیکلاس مادورو بود. گوایدو، رهبر اپوزیسیون در تظاهرات گسترده مخالفان دولت در کاراکاس گفته بود:ما تا لحظه کسب آزادی، تجدید انتخابات و انتقال قدرت به دولت موقت در خیابان‌ها خواهیم ماند.

در واکنش به این سخنان و تهدیدهای آمریکا، نیکلاس مادورو گفته است که او به کناره‌گیری و تسلیم نمی‌اندیشد. مادور گفته است: «من رئيس جمهور قانونی ونزوئلا هستم و ما به حکومت خود ادامه خواهیم داد.»

باید یادآور شد که جنگ قدرت در ونزوئلا همچنان ادامه دارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۳ فوریه بار دیگر از امکان گزینه نظامی برای حل بحران ونزوئلا سخن گفته است.

مادورو در واکنش به سخنان ترامپ و جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است که پیامد چنین گزینه‌ای وقوع یک جنگ داخلی در ونزوئلا خواهد بود و نسبت به تبدیل شدن ونزوئلا به ویتنام آمریکای جنوبی هشدار داده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-بی‌اعتنایی نیکلاس مادورو به اولتیماتوم کشورهای اروپایی