faenfr

تنش میان فرانسه و ایتالیا؛ پاریس سفیرش را از رم فراخواند

  • جمعه, 19 بهمن 1397 ساعت 17:08
  • منتشرشده در سياسي
لوئیجی دی مایو، معاون نخست وزیری ایتالیا در توییتر نوشته: "نسیم تغییر از فراز آلپ گذشته" لوئیجی دی مایو، معاون نخست وزیری ایتالیا در توییتر نوشته: "نسیم تغییر از فراز آلپ گذشته"

آخرین تنش که به نظر می‌رسد جدی‌تر از موارد قبلی است به آقای دی مایو، معاون نخست وزیر ایتالیا و رهبر جنبش ۵ ستاره ایتالیا نسبت داده شده چرا که او دو روز پیش با رهبران جلیقه زردها که سه ماهی است به طور منظم علیه دولت امانوئل مکرون تظاهرات می‌کنند در نزدیکی پاریس دیدار کرد.

به گزارش کلینی نیوز، پس از آن که یک مقام ارشد ایتالیایی با معترضان جلیقه‌زرد دیدار و گفتگو کرد دولت فرانسه ضمن اعتراض شدید سفیر خود را از رم فراخوانده و به ایتالیا هشدار داده که از دخالت در امور داخلی این کشور خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانسه رهبران ایتالیا را به "حملات بی‌اساس و ادعاهای عجیب" متهم کرده و می‌گوید این تنش میان دو پایتخت اروپایی از زمان جنگ جهانی دوم "بی‌سابقه‌" بوده است.

تنش‌ جدید میان دو غول اتحادیه اروپا از آنجا آغاز شد که لوئیجی دی‌مایو، معاون نخست‌وزیر ایتالیا، روز سه‌شنبه با معترضان معروف به جلیقه زرد در نزدیکی پاریس دیدار و گفتگو کرد.

در پی آن پاریس فورا از وی خواست که در امور سیاسی فرانسه دخالت نکند.

روابط دیپلماتیک میان این دو کشور از زمان به قدرت رسیدن حزب عوام‌گرای پنج ستاره و حزب راست‌گرای لیگ که ماه ژوئن گذشته دولت ائتلافی جدید در ایتالیا تشکیل دادند، بالا گرفته است.

از آن هنگام دو کشور بر سر مسایل مختلفی چون مهاجرت دچار تنش دیپلماتیک شده‌اند.

این آخرین تنش که به نظر می‌رسد جدی‌تر از موارد قبلی است به آقای دی مایو، رهبر جنبش ۵ ستاره ایتالیا نسبت داده شده چرا که او دو روز پیش با رهبران جلیقه زردها که سه ماهی است به طور منظم علیه دولت امانوئل مکرون تظاهرات می‌کنند در نزدیکی پاریس دیدار کرد.

او سپس عکس خود و کریستف شلونسو و چند عضو دیگر جلیقه زردها را که برای شرکت در انتخابات پارلمان اروپا نامزد شده‌اند را در توییتر منتشر کرد. انتخابات پارلمان اروپا قرار است ماه مه آینده برگزار شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-تنش میان فرانسه و ایتالیا؛ پاریس سفیرش را از رم فراخواند