faenfr

زور آزمایی خیابانی هواداران مادورو و گوایدو در پایتخت ونزوئلا

  • یکشنبه, 19 اسفند 1397 ساعت 10:09
  • منتشرشده در سياسي

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و خوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس جمهوری خودخوانده این کشور هوادارانشان را به برگزاری تظاهرات در روز شنبه ۱۸ اسفند/۹ فوریه فرا خوانده اند.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از خبرگزاری فرانسه از کاراکاس گزارش می دهد که خیابان های پایتخت این کشور از پیش از نیم روز رنگ هوادران هر دو طرف- رنگ سفید برای گوایدو و رنگ قرمز برای مادورو- را به خود گرفته است.  این تظاهرات در حالی برگزار می شود که بسیاری از مناطق ونزوئلا از عصر پنجشنبه و در پی قطع برق عملا فلج شده است.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا در توئیترنوشت" یکبار دیگر آمریکای امپریالیست قاطعیت مردم ونزوئلا را دست کم گرفته است."

از عصر پنج‌شنبه برق پایتخت و بسیاری از استان های کشوردر اوج ترافیک قطع شد. قطع برق به توقف سیستم متروی کاراکاس منجر شد. در پی این رخداد هزاران نفر مجبور شدند پای پیاده به خانه‌های خود بازگردند.

 به دلیل قطع برق، ادارات و مدارس در کشور تعطیل شده و بیمارستان‌ها سرعت پذیرش بیماران را کاهش داده اند. با وجود برقرار شدن موقت جریان برق در برخی مناطق کاراکاس، قطع برق در شامگاه جمعه ادامه یافت و کاراکاس و ۲۳ دولت محلی دیگر هفته را در خاموشی به پایان می‌رسانند.

درحالی که نیکلاس مادورو آمریکا را به "جنگ برق" با کشور خود متهم کرده است و قطعی غیرعادی  برق را نتیجه دخالت عوامل "امپریالیسم" توصیف کرده است، خوان گوایدو، رهبر مخالفان  ورئیس جمهور خود خوانده، عامل اصلی این رویداد را "بی‌کفایتی بیش از حد" دولت مادورو دانسته است. او  در توئیتر از شهروندان خواست تا "با حضور گسترده در خیابان‌ها مخالفت خود را با رژیمی که کشور را در  تاریکی فرو برده، اعلام کنند."

نیکلاس مادورو گفت: "امپریالیسم آمریکا جنگ برق را علیه مردم ما به راه انداخته و آنها شکست خواهند خورد. هیچ کس و هیچ چیزی نمی‌تواند مردم [سیمون] بولیوار و [هوگو] چاوز را شکست دهد."

در همین حال، خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا، قطع شدن برق را نتیجه یک حمله سایبری به سیستم برق ونزوئلا دانسته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-زور آزمایی خیابانی هواداران مادورو و گوایدو در پایتخت ونزوئلا