faenfr

پاپ خطاب به رئیس جمهور آمریکا:پاپ: به جای ساخت دیوار برای مقابله با پناهجویان، با بی عدالتی مبارزه کنید

  • دوشنبه, 12 فروردين 1398 ساعت 21:50
  • منتشرشده در سياسي
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان از ساخت دیوارها در جهان : رهبرانی که به سیاست های ضدمهاجرتی ساخت دیوار ادامه می دهند نهایتا خود را «زندانی دیوارهایی ساخته دست خود خواهند کرد.»

به گزارش کلینی نیوز، وی انتقادات خود را در پاسخ خبرنگاری که از او درباره اراده دولت آمریکا برای ساخت دیوار با مکزیک پرسیده بود، بیان کرد. پاپ فرانسیس البته نامی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر زبان نیاورد. دونالد ترامپ با وجود مخالفت های کنگره، هم چنان بر ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک اصرار می ورزد.

به گزارش یورو نیوز، پاپ فرانسیس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: « دولت ها با پیش کشیدن بحران مهاجرت سعی می کنند تمامی مشکلات را ناشی از این معضل بدانند و به جای یافتن راه حل های منطقی و بشری پیشنهادهای غیرمنطقی و بی تاثیر ارائه می دهند.»

پاپ فرانسیس در بخش پایانی صحبت هایش برخی از راهکارهای مبارزه با پناهجویان را برشمرد. او گفت می توانیم از طریق اتحاد و یکپارچگی مردمی به پناهجویان خوش آمد بگوییم و به آنها کمک کنیم تا در جوامع ما ادغام شوند.

رهبر کاتولیک های جهان از زمانی که هدایت کلیسای کاتولیک را پذیرفته توجه خود را بر روی مقابله با بی عدالتی و فقر در جهان متمرکز کرده است. اولویت وی همواره در اغلب سخنرانی هایش مبارزه با معضل اختلاف طبقاتی در جهان بوده است تا جایی که برخی از حامیان به او لقب «پدرمحرومان و مستضعفان» را داده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-پاپ خطاب به رئیس جمهور آمریکا:پاپ: به جای ساخت دیوار برای مقابله با پناهجویان، با بی عدالتی مبارزه کنید