faenfr

آمریکا روادید دادستان دیوان بین المللی کیفری را لغو کرد

  • جمعه, 16 فروردين 1398 ساعت 10:58
  • منتشرشده در سياسي
آمریکا از تحقیقات فاتو بنسودا درباره عملکرد سربازانش در افغانستان ناراضی است آمریکا از تحقیقات فاتو بنسودا درباره عملکرد سربازانش در افغانستان ناراضی است

وزیر امور خارجه آمریکا ماه گذشته هشدار داد بود که در صورتی که اعضای دیوان بین المللی کیفری درباره عملکرد نظامیان آمریکایی تحقیق کنند، روادید سفر برایشان صادر نخواهد شد.

به گزارش کلینی نیوز، ایالات متحده روادید یک دادستان دیوان بین المللی کیفری را به خاطر تحقیقاتش درباره عملکرد نظامیان آمریکایی در افغانستان لغو کرده است.

فاتو بنسودا، دادستان دیوان بین المللی کیفری این خبر را تایید کرده است.

خانم بنسودا از دوسال پیش تحقیقاتش را درباره جنایت های جنگی احتمالی در افغانستان آغاز کرده است.این تحقیقات درباره عملکرد همه طرف های درگیر در جنگ است و شامل برخورد نظامیان آمریکایی با زندانیان نیز می شود.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ماه گذشته هشدار داد بود که در صورتی که اعضای دیوان بین المللی کیفری درباره عملکرد نظامیان آمریکایی تحقیق کنند، روادید سفر برایشان صادر نخواهد شد.

آمریکا همانند روسیه و چین عضو این مرجع قضایی بین المللی نیست.

سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا از این سخنان آقای پمپئو انتقاد کرده بودند.

خانم بنسودا برای رایزنی با مقام های سازمان ملل متحد به طور مرتب به نیویورک سفر می کند و معلوم نیست که لغو روادید او شامل دیدارهایش از مقر سازمان ملل متحد خواهد بود یا خیر؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-آمریکا روادید دادستان دیوان بین المللی کیفری را لغو کرد