faenfr

انتقاد شدید دموکرات‌ها از حمله ترامپ به نماینده مسلمان کنگره آمریکا

  • دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 16:20
  • منتشرشده در سياسي

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خاطر اظهارنظرهای خود در باره ایلهان عمر، نماینده زن کنگره آمریکا تحت انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش کلینی نیوز، دموکرات‌ها، آقای ترامپ را به تحریک به خشونت علیه خانم عمر، یکی از دو نماینده زن مسلمان کنگره متهم کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۲۶ فروردین (۱۵ آوریل) با انتشار گزارشی از واشنگتن، خبر از انتقاد گسترده نمایندگان دموکرات کنگره از پست توییتری ترامپ داده است.

ترامپ در توییتر خود ویدیویی را بازنشر کرده که حاوی سخنان خانم عمر در باره حملات ۱۱ سپتامبر با تصاویر مرکز تجارت جهانی است و روی آن عبارت "ما هرگز فراموش نخواهیم کرد" از سوی آقای ترامپ افزوده شده است.

منتقدان ایلهان عمر از سخنان این نماینده در باره حملات یازده سپتامبر که گفته بود "برخی افراد دست به کاری زدند" به شدت انتقاد کرده‌اند اما حامیان این نماینده کنگره می‌گویند سخنان او بد برداشت شده است.

سناتور برنی سندرز که برای انتخابات ۲۰۲۰ کاندیدا شده، آقای ترامپ را به حملات "خطرناک و منزجرکننده" علیه خانم عمر متهم کرده است.

سناتور الیزابت وارن هم از حملات آقای ترامپ به خانم عمر انتقاد کرده است.

آلکساندریا اکاسیو کورتز، دیگر نماینده جدید کنگره آمریکا هم حملات آقای ترامپ به ایلهان عمر را خطرناک خوانده است.

ایلهان عمر، نماینده مینه‌سوتا است. او و رشیده طلیب نماینده میشیگان، دو نماینده زن مسلمان در کنگره آمریکا هستند.

خانم عمر چندی پیش به خاطر یک توییت که محتوای آن "یهودستیزانه" خوانده شده بود با موج شدید انتقادها رو‌به‌رو شد و مجبور به عذرخواهی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-انتقاد شدید دموکرات‌ها از حمله ترامپ به نماینده مسلمان کنگره آمریکا