faenfr

روسیه اتهام دخالت در رسوایی سیاسی اتریش را رد کرد

  • دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 17:24
  • منتشرشده در سياسي
هاینتس کریستیان اشتراخه، معاون پیشین صدراعظم اتریش هاینتس کریستیان اشتراخه، معاون پیشین صدراعظم اتریش

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت اعلام کرد دولت روسیه به هیچ روی در ماجرای جنجال سیاسی اخیر که برای «حزب آزادی» اتریش پیش آمد و به استعفای معاون صدراعظم این کشور انجامید نقشی نداشته است.

به گزارش کلینی نیوز، هاینتس کریستیان اشتراخه، معاون صدراعظم اتریش روز شنبه ۲۸ اردیبهشت به دنبال انتشار ویدئویی جنجالی از مقام خود کناره‌گیری کرد.

در این ویدئو که دو رسانه آلمانی آن را منتشر کردند، رهبر حزب راست افراطی آزادی در حال معامله با فردی دیده می‌شود که خود را از بستگان یک الیگارک روس معرفی می‌کند. دمیتری پسکوف روز دوشنبه در پاسخ به پرسشی در این زمینه گفت که رسوایی اخیر سیاسی در اتریش «دخلی به روسیه نداشته و نمی‌تواند داشته باشد.»

اشتراخه در این ویدئو در حال مذاکره بر سر اعطای قراردادهای دولتی در ازای کسب حمایت سیاسی مشاهده می‌شود. او این ویدئو را «فاجعه بار» توصیف کرده اما می‌گوید هیچ گونه کار غیرقانونی و خلافی مرتکب نشده است.

قرادادهای دولتی، رسوایی رهبر حزب "آزادی" اتریش

پیش‌تر هفته‌نامه "اشپیگل" و روزنامه "زود دویچه" از ویدئویی گزارش دادند که در آن، مذاکره اشتراخه با زنی که خود را متعلق به یک خانواده ثروتمند روس جا زده ضبط شده است.

بر اساس گزارش اشپیگل" و "زود دویچه" در جلسه ملاقات سری اشتراخه با زن به‌اصطلاح روس که در ژوئیه ۲۰۱۷، چند ماه پیش از انتخابات پارلمانی اتریش، در جزیره ایبیزا صورت گرفته، یوهان گودنوس، رئیس فراکسیون "حزب آزادی" در پارلمان نیز حضور داشته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-روسیه اتهام دخالت در رسوایی سیاسی اتریش را رد کرد