faenfr

نقش رئیس‌جمهوری اتریش در مهار بحران سیاسی این کشور

اتریش با بحران سیاسی گسترده‌ای روبه‌رو است. حتی آینده سیاسی سباستین کورتس، صدراعظم اتریش نیز در پرده ابهام قرار دارد. در چنین شرایطی، بار اصلی بر دوش آلکساندر فن در بلن، رئیس جمهور اتریش سنگینی می‌کند.

به گزارش کلینی نیوز، آلکساندر فان در بلن، رئیس جمهوری اتریش برای مهار بحران سیاسی این کشور به میدان آمده است. پس از کناره‌گیری وزیران وابسته به حزب راستگرای "آزادی"، دولت اتریش با بحرانی شدید روبه‌رو شده است.

اکنون، سباستین کورتس، صداعظم این کشور باید بار دیگر از پارلمان رای اعتماد بگیرد. پارلمان اتریش روز دوشنبه ششم خرداد درباره آینده سباستین کورتس رای‌گیری خواهد کرد.

در چنین شرایطی، نقش و جایگاه آلکساندر فن در بلن، رئیس جمهوری اتریش اهمیت خاصی یافته است.

فن در بلن، غروب سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت (۲۱ مه) در سخنرانی تلویزیونی خود، از رهبران احزاب سیاسی و مسئولان اتریش درخواست کرد مسئولانه با وظایف خود برخورد کنند.

مراجعه دائمی

اقامتگاه آلکساندر فن در بلن، این روزها تبدیل به مرکز سیاسی اتریش شده است. خبرنگاران در کنار محل اقامتگاه او گرد آمده‌اند و از دیدارهای رئیس جمهوری اتریش با رهبران احزاب مختلف و مسئولان سیاسی این کشور گزارش تهیه می‌کنند. دیدارهایی که عمدتا محرمانه برگزار می‌شوند.

ظرف روزهای گذشته، سباستیان کورتس، صدراعظم اتریش و شمار دیگری از مسئولان دولتی و همچنین نمایندگان فراکسیون احزاب حاضر در پارلمان این کشور برای چاره‌جویی درباره اوضاع بحرانی حاکم بر این کشور به اقامتگاه فن در بلن مراجعه کرده‌اند.

رئیس جمهوری اتریش در سخنرانی تلویزیونی خود که خطاب به ملت اتریش ایراد کرد ابراز امیدواری نمود که این کشور بر بحران سیاسی پدید آمده غلبه کند و بتواند زمینه‌های برگزاری انتخابات را فراهم سازد، انتخاباتی که قرار است در ماه سپتامبر و در واکنش به بحران سیاسی حاکم بر این کشور برگزار شود.

فن در بلن گفت در این شرایط خطاست که احزاب سیاسی اتریش به سود و زیان خود بیاندیشند. بلکه پیش از انجام هر عملی باید از خود بپرسند که آیا تصمیم و اقدام آن‌ها به سود اتریش و آینده این کشور است یا خیر.

رای اعتماد

نگاه‌ها متوجه حزب سوسیال دموکرات اتریش است. در صورت آنکه نمایندگان وابسته به این حزب به سباستین کورتس رای اعتماد ندهند، احتمال شکست صدراعظم آلمان بسیار تقویت خواهد شد.

پاملا رندی-واگنر، رهبر حزب سوسیال دموکرات اتریش نسبت به عملکرد اخیر سباستین کورتس با دیده تردید می‌نگرد و از سیاست‌های ائتلافی او پس از انتخابات ابراز ناخوشنودی کرده است. اشاره رهبر حزب سوسیال دموکرات به ائتلاف سباستین کورتس با نمایندگان حزب راستگرای "آزادی" است. ائتلافی که اکنون در سایه بحران سیاسی حاکم به پایان رسیده است.

در همین رابطه، هربرت کیکل، وزیر کشور برکنار شده اتریش از حزب راستگری "آزادی" نیز اعلام کرده است: «تصور سباستین کورتس درباره رای اعتماد ما به او ساده‌انگارانه است.»

کیکل گفته است که بی‌اعتمادی سباستیان کورتس به نمایندگان و وزیران حزب "آزادی"، بی‌اعتمادی نمایندگان این حزب به او را در پی خواهد داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-تیراندازی و گروگانگیری در تگزاس پایان یافت