faenfr

سارا سندرز کاخ سفید را ترک می‌کند

سارا سندرز به‌زودی از سمت خود به عنوان سخنگوی رئیس جمهوری آمریکا کنار می‌رود.

به گزارش کلینی نیوز، سارا ساندرز، سخنگوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به شکل غافلگیرکننده‌ای از مقام خود کنار می‌رود. ترامپ دیروز پنجشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) به وقت محلی در توییتر نوشت: «پس از سه سال و نیم سارا سندرز فوق‌العاده ما کاخ سفید را در پایان ماه ترک می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری آلمان، ترامپ با اشاره به اینکه سندرز ۳۶ ساله به زادگاهش در آرکانزاس می‌رود، ابراز امیدواری کرد که او بتواند خود را نامزد فرمانداری این ایالت آمریکا کند. رئیس جمهوری آمریکا اما درباره تصمیم خود برای جانشینی سندرز سسخنی نگفته است.

 

سارا هاکبی سندرز دختر مایک هاکبی جمهوری‌خواه است که خود بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۷ میلادی فرماندار آرکانزاس بود. او یکی از معتمدین نزدیک و از حامیان وفادار رئیس جمهوری کنونی آمریکا و از فعالان در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری به نفع ترامپ بود.

خانم سندرز سپس معاون شان اسپایسر، سخنگوی وقت رئیس جمهوری شد و در تابستان ۲۰۱۷ پس از کناره‌گیری او در مقام او نشست.

سارا سندرز به عنوان سخنگوی کاخ سفید، به خاطر نوع رابطه و رفتار تندش با رسانه‌های پایتخت آمریکا همواره چهره‌های مناقشه‌برانگیز بود.

در زمان سخنگویی او خبررسانی روزانه به رسانه‌ها لغو شد. خانم سندرز ترجیح می‌داد که سیاست‌های رئیس جمهوری آمریکا را در مصاحبه با فرستنده تلویزیونی محبوب ترامپ، فاکس نیوز، توضیح دهد. سندرز همچنین به این متهم شده بود که به خبرنگاران دروغ می‌گوید؛ امری که سخنگوی کاخ سفید همواره آن را تکذیب کرده است.

در گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره پرونده "دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز از "ادعاهای" فاقد مدرک سارا سندرز در مورد اعضای اف‌بی‌آی سخن گفته شده بود. در این گزارش عنوان شده بود که خانم سندرز پذیرفته است که سخنان‌اش درباره حمایت تعداد زیادی از اعضای پلیس فدرال آمریکا از تصمیم ترامپ برای اخراج جیمز کومی، رئیس اف‌بی‌ای، "اشتباه سهوی" بوده و واقعیت نداشته است.

با {loadposition sc_position} این وصف و با وجود خوشنامی اندک خانم سندرز در محافل رسانه‌ای، خبر کنار رفتن او از سمت سخنگویی کاخ سفید غافلگیرکننده بود و پیش‌تر نشانه‌ای از چنین اتفاقی دیده نمی‌شد.

ترامپ در جریان مراسمی در کاخ سفید به یکباره روند عادی مراسم را قطع کرد و به ستایش از سندرز به عنوان "یک مبارز" پرداخت. رئیس جمهوری آمریکا گفت که سارا سندرز "یک دوست، یک زن، یک شخص بی‌نظیر و فوق‌العاده" است. سندرز هم در مقابل گفت که به "هر لحظه" فعالیت‌اش در کاخ سفید عشق می‌ورزیده است. او همچنین تأکید کرد که حامی وفادار ترامپ و سیاست‌های او باقی خواهد ماند.

از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ تاکنون در سمت‌های مهم دولتی و نیز در حوزه رسانه‌ای و ارتباطی جابه‌جایی‌های بسیاری صورت گرفته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-سارا سندرز کاخ سفید را ترک می‌کند