faenfr

افشای "توافق محرمانه" آمریکا و مکزیک بر سر مهاجران

دونالد ترامپ در حال نشان دادن "توافق‌نامه محرمانه" با مکزیک به خبرنگاران دونالد ترامپ در حال نشان دادن "توافق‌نامه محرمانه" با مکزیک به خبرنگاران

مکزیک سندی را منتشر کرد که دونالد ترامپ از آن به عنوان "توافق‌نامه الحاقی محرمانه" در مورد مهاجران سخن گفته بود. بر پایه این توافق مکزیک متعهد شده ظرف ۴۵ روز عبور مهاجران از این کشور برای رسیدن به آمریکا را محدود کند.

به گزارش کلینی نیوز، دولت مکزیک متن سندی را که رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران از آن به عنوان "توافق‌نامه الحاقی محرمانه" میان دو کشور یاد کرده بود منتشر کرد.

"تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان بامداد شنبه، ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) گزارش داده که در این سند پیش‌بینی شده که مکزیک و آمریکا برای تنظیم یک توافق‌نامه "تعهدآور" دیگر در ارتباط با مسئله مهاجران غیرقانونی همکاری کنند.

بر پایه این توافق مکزیک متعهد می‌شود مهاجرانی را که از طریق این کشور به طور غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده‌اند باز پس بگیرد.

آمریکا و مکزیک پس از دو دور مذاکره طولانی و فشرده بر سر مسائل تجاری و موضوع مهاجران غیرقانونی، هفتم ژوئن به توافقی دست یافتند که متن آن به طور کامل منتشر نشده بود. ظاهرا اظهارات چند روز پیش ترامپ در مورد وجود یک الحاقیه محرمانه در این توافق‌نامه، انگیزه دولت مکزیک برای انتشار علنی آن شده است.

مهلت ۴۵ روزه دولت مکزیک

به گزارش "تاگس‌شاو" در توافق‌نامه‌ای که مشاوران حقوقی وزیران خارجه دو کشور امضا کرده‌اند، دولت مکزیک باید در یک مهلت ۴۵ روزه برای محدود کردن تردد مهاجران غیرقانونی اقدام کند. مکزیک متعهد شده در صورتی که شمار مهاجران در این مهلت به شکل محسوسی کاهش نیابد "تمام گام‌های ضروری" را بردارد تا توافق‌های دو جانبه اجرایی شوند.

مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک که سرپرستی هیئت مذاکره‌کننده این کشور را بر عهده دارد یک هفته پیش از برنامه اعزام حدود شش هزار مامور نیروهای تازه ‌تاسیس موسوم به گارد ملی به منطقه مرزی گواتمالا خبر داد. این منطقه از گذرگاه‌های اصلی ورود غیرقانونی مهاجران برای عبور از مکزیک و رسیدن به آمریکا محسوب می‌شود.

قرار {loadposition sc_position} است پس از پایان مهلت ۴۵ روزه میزان کارآمدی سیاست‌های جدید مکزیک برای مقابله به مهاجرانی که برای رسیدن به آمریکا وارد این کشور می‌شوند بررسی و ارزیابی شود. با توجه به تحولات هفته‌های آینده، احتمال بازنگری در قوانین مکزیک در مورد پناهجویان و مهاجران منتفی نیست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-افشای "توافق محرمانه" آمریکا و مکزیک بر سر مهاجران