faenfr

پیروزی قاطع نامزد اپوزیسیون در انتخابات شهرداری استانبول

  • دوشنبه, 03 تیر 1398 ساعت 06:29
  • منتشرشده در سياسي
اکرم امام اوغلو در بین طرفدارانش اکرم امام اوغلو در بین طرفدارانش

کارشناسان نتیجه این انتخابات را شکستی برای رجب طیب اردوغان می‌دانند. آقای اردوغان که خود زمانی شهردار استانبول بود معتقد است هرکسی که در استانبول برنده شود، کشور را برده است.

به گزارش کلینی نیوز، رای‌گیری مجدد برای انتخاب شهردار جدید استانبول امروز انجام شد و به گزارش آناتولی خبرگزاری رسمی ترکیه، پس از شمارش تقریبا تمام آرا، آقای امام اوغلو ۵۴ و آقای ییلدریم ۴۵.۱ درصد آرا را به دست آورده‌اند.

آقای امام اوغلو انتخابات قبلی را که حدود سه ماه پیش برگزار شد با اختلاف ۱۳ هزار رای برد اما این بار با اختلاف ۷۷۵ هزار رای برنده شد.

او این پیروزی را "شروعی تازه" برای استانبول خواند و گفت آماده است در "هماهنگی" با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور، این شهر را اداره کند.

کارشناسان نتیجه این انتخابات را شکستی برای رجب طیب اردوغان می‌دانند. آقای اردوغان که خود زمانی شهردار استانبول بود معتقد است هرکسی که در استانبول برنده شود، کشور را برده است.

آقای امام اوغلو که تا سال پیش شهردار نچندان سرشناس یکی از مناطق استانبول بود انتخابات مجدد شهرداری استانبول را آزمونی برای دموکراسی ترکیه دانسته بود.

نوزدهمین دوره انتخابات محلی ترکیه، رقابت نزدیک حزب اردوغان در استانبول و شکست در آنکارا و ازمیر

نامزد حزب جمهوریخواه خلق ترکیه است و درانتخاباتی که تقریبا سه ماه پیش در ماه مارس برگزار شد به پیروزی رسید اما تنها ۱۸ روز شهردار استانبول بود چون حزب حاکم عدالت و توسعه، کمیسیون انتخابات را به باطل کردن نتیجه انتخابات و برگزاری انتخابات مجدد مجاب کرد.

منتقدان کمیسیون انتخابات را متهم کردند که با ابطال انتخابات قبلی تسلیم آقای اردوغان شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-پیروزی قاطع نامزد اپوزیسیون در انتخابات شهرداری استانبول