faenfr

سفیر بریتانیا در آمریکا از سمت خود استعفا کرد

کیم دراک، سفیر بریتانیا در ایالات متحده، که در چند روز اخیر فاش شدن نوشته‌های محرمانه دیپلماتیکش درباره دولت آمریکا خبرساز شده بود، از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش کلینی نیوز، چند روز پیش روزنامه «میل» نقل‌قول‌هایی را از مجموعه یادداشت‌های دیپلماتیک کیم دراک، سفیر انگلیس در واشنگتن، منتشر کرده بود.

چند روز پیش ایمیل‌های سفیر بریتانیا در واشنگتن لو رفت که در آن آمده بود دولت دونالد ترامپ را "بی‌منطق، متزلزل و ناکارآمد" توصیف کرده بود.

مقام‌های بریتانیا اگرچه متن این ایمیل‌ها را تکذیب نکرده‌‌اند، اما گفته‌‌اند که از سفیران انتظار می‌رود ارزیابی صادقانه و بی‌پرده خود را از سیاست کشورهای (محل خدمت) خود به وزیران ارائه دهند.

در پی انتشار محتوای برخی از از ای‌میل‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تشدید حمله به سفیر بریتانیا در واشنگتن گفت که دیگر با او کار نخواهد کرد. او در یک رشته توییت در روز دوشنبه گفت که سر کیم داروک "در آمریکا فردی مورد علاقه یا خوش چهره نیست."

در یکی از پیغام‌های ارسال شده در ماه گذشته سفیر بریتانیا در آمریکا، سیاست‌های ایالات متحده در خصوص ایران را "غیرمنسجم و سردرگم" معرفی کرده بود.

دولت انگلیس ضمن اعلام آغاز تحقیقات درباره درز این ایمیل‌ها، خبر داده بود که که با کاخ سفید درباره درز ایمیل‌ها تماس گرفته و ابراز تاسف کرده است.

این ایمیل‌ها از سوی یک روزنامه‌نگار نزدیک به نایجل فاراژ منتشر شده است. فاراژ رهبر حزب برگزیت است. حدود سه سال قبل دونالد ترامپ از او به عنوان فردی یاد کرده بود که می‌تواند سفیر خوبی برای بریتانیا در ایالات متحده باشد.

 

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:اخبار-علمی-تا سال 2020 برای هر کاربر فضای مجازی حدود 2200 گیگابایت محتوا خواهد داشت