faenfr

مقام سازمان ملل خواستار قطع روابط جهان با رژیم صهیونیستی شد

تارنمای خبری الجزیره انگلیسی گزارش داد: یک بازرس سازمان ملل متحد خواستار قطع روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه جهانی با اسرائیل در حمایت از خواسته فلسطینیان شد.

به گزارش کلینی نیوز، تارنمای خبری الجزیره انگلیسی روز پنجشنبه با انتشار این خبر نوشت: یک بازرس سازمان ملل طرحی را مطرح ساخته است که به موجب آن جامعه جهانی می‌تواند گام‌هایی جدی برای ممانعت اسرائیل در ساخت و سازهای بیشتر در کرانه اشغالی باختری و هرگونه ملحق ساختن قلمرو فلسطینیان، بردارد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، "مایکل لینک" (Michael Lynk) پژوهشگر مستقل سازمان ملل گفته است اتحادیه اروپا و دیگر قدرت‌های جهانی باید قطع روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از اسرائیل را در جهت حمایت از خواسته فلسطینیان در داشتن یک دولت ، مدنظر قرار دهند.

لینک در این باره به الجزیره انگلیسی گفت: جامعه بین الملل می باید نگاهی به فهرست‌های قابل دسترس اقدامات متقابلی که معمولاً برای کشورهایی که مرتکب نقض حقوق بشر می‌شوند، بیاندازند تا در یابد در مورد اسرائیل دامیک از این ا قدامات را باید مدنظر قرار داد.

این پژوهشگر مستقل سازمان ملل در ادامه به الجزیره انگلیسی گفت: جامعه جهانی در حقیقت گزینه‌های بسیاری در قبال اسرائیل در اختیار دارد و باید به اسرائیل بگوید عضویت و یا دیگر امتیازات شما (با جامعه جهانی) از طریق توافق‌های دوجانبه و یا چند جانبه در زمینه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تا زمانی که تلاش‌های محرزی جهت زدودن و از میان بردن اشغالگری از خود نشان ندهید، مورد پرسش و بازنگری قرار خواهد گرفت.

تارنمای خبری الجزیره انگلیسی درادامه نوشت: لینک قرار است در سفری یک هفته‌ای با مقامات اسرائیلی، فلسطینی و کنشگران در امان پایتخت اردن، ملاقات کند و سپس گزارشی در ماه اکتبر به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که مقر آن در ژنو سوئیس است ارائه کند.

الجزیره انگلیسی در توضیحی نوشت: مایک لینک بازرس ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در قلمرو فلسطین است که انجام تحقیقات خود را منتشر می‌سازد، پیش از این نیز نتیجه تحقیقات وی از سوی آمریکا و اسرائیل به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

این {loadposition sc_position} گزارش می‌افزاید: اعضای نمایندگی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-ایجاد دفتر نمایندگی ارشاد و سینما در بخش فشافویه