faenfr

آمریکا تهدید کرد نیروهایش را از آلمان خارج می‌کند

مراکز فرماندهی آمریکا برای نیروهایش در اروپا و آفریقا شهر اشتوتگارت است. مهم‌ترین پایگاه هوایی آمریکا در اروپا در رامشتاین در جنوب غرب آلمان واقع شده است.

به گزارش کلینی نیوز، گرنل در گفتگویی با شبکه خبری آلمان بار دیگر ضمن انتقاد از بودجه کم دفاعی این کشور، تهدید کرد که آمریکا نیروهایش را از این کشور خارج می‌کند.

 سفیر آمریکا در آلمان گفت: "تصور این که مالیات‌دهندگان آمریکایی باید هزینه داشتن ۵۰ هزار نیروی اضافی آمریکا در آلمان را تقبل کنند، توهین‌آمیز است. این در حالی است که آلمان مازاد درآمدهایش را صرف برنامه‌های داخلی کشورش می‌کند."

 گرنل گفت وضعیت به جایی رسیده که آمریکا مجبور شد در این مورد واکنش نشان دهد.

سفیر آمریکا در آلمان در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حق دارد از مقامات برلین بخواهد که به تعهداتشان در قبال ناتو مبنی بر اختصاص دست کم دو درصد از تولید ناخالص ملی به بخش دفاعی عمل کنند.

گرنل این سخنان را در آستانه سفر آقای ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اروپا بیان کرد.

در ماه ژوئن، ترامپ اعلام کرد که او مسئله اعزام برخی از نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان را به پایگاه‌هایی جدید در لهستان مد نظر قرار می‌دهد.

 ترامپ در جریان دیدار رئیس جمهور لهستان از واشنگتن این مسئله را مطرح کرد.

سفیر آمریکا در لهستان هم روز گذشته در توییتی گفت: "لهستان دو درصد از تولید ناخالص ملی خود را صرف ناتو می‌کند. اما آلمان این گونه عمل نمی‌کند. ما از اعزام نیروهای آمریکایی از آلمان به لهستان استقبال می‌کنیم."

دو کشور آلمان و آمریکا بر سر مسائلی از جمله تنش با ایران، تعرقه های تجاری و خط لوله گاز روسیه به آلمان با یکدیگر به شدت اختلاف دارند. برلین به تازگی درخواست آمریکا برای مشارکت در نیروی محافظ دریایی در خلیج فارس را پس زده و اعلام کرده است که ضمن پایبندی به برجام در صدد تلاش برای کاستن از تنش ها در منطقه است.

دونالد {loadposition sc_position} ترامپ ماه ژوئن اعلام کرده بود که قصد دارد هزار تن از نیروهای نظامی خود را خاک آلمان خارج و در لهستان مستقر کند. این اقدام به گفته رئیس جمهوری آمریکا در راستای رویکردی بازدارنده در قبال حمله ای احتمالی از سوی روسیه در پیش گرفته شده است.

آمریکا بیش از ۳۳ هزار سرباز و ۱۷ هزار پرسنل غیرنظامی برای رسیدگی به این نیروها در خاک آلمان دارد. برخی منابع گفته اند که ایالات متحده چندین کلاهک هسته ای را نیز به جمع تجهیزات نظامی خود در خاک آلمان اضافه کرده است.

آلمان بزرگترین میزبان نیروی آمریکا در اروپا است.

مراکز فرماندهی آمریکا برای نیروهایش در اروپا و آفریقا شهر اشتوتگارت است. مهم‌ترین پایگاه هوایی آمریکا در اروپا در رامشتاین در جنوب غرب آلمان واقع شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-آمریکا تهدید کرد نیروهایش را از آلمان خارج می‌کند