faenfr

آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی هستند

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد ۶۲ درصد از مردم این کشور از عملکرد کلی «دونالد ترامپ» رضایت ندارند.

به گزارش کلینی نیوز، نتایج نظرسنجی خبرگزاری آسوشیتدپرس و «مرکز تحقیقات امور عمومی NORC» حاکی است که تنها ۳۶ درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ راضی و ۶۲ درصد نیز ناراضی هستند.
به نوشته آسوشیتدپرس، این نتایج برای رئیس جمهوری که در دور اول ریاستش قرار دارد و ۱۴ ماه دیگر با انتخابات دیگری روبروست، آمار و ارقام خوبی نیست.
رضایت عمومی از عملکرد ترامپ در نظرسنجی‌های AP-NORC تاکنون به کمتر از ۳۲ درصد نرسیده و به بالای ۴۲ درصد نیز نرسیده است. این در حالی است که رضایت از عملکرد «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا در نظرسنجی‌های موسسه افکارسنجی «گالوپ» هرگز به زیر ۴۰ درصد نرسید.

 

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/08/22/4/156568318.jpg بنا بر نتایج نظرسنجی AP-NORCT، آمریکایی‌ها در حوزه اقتصاد نمره نسبتا خوبی به ترامپ می‌دهند و ۴۶ درصد از مردم از عملکرد وی در این حوزه رضایت دارند. این در حالی است که نارضایتی از عملکرد اقتصادی وی ۵۱ درصد است.
اما در حوزه‌هایی مانند سیاست‌های مهاجرتی، خدمات بهداشت و درمان، سیاست خارجی و کنترل حمل سلاح نارضایتی از عملکرد ترامپ زیاد است.
تنها ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها از سیاست خارجی و سیاست‌های کنترل حمل سلاح، ۳۷ درصد از سیاست‌های بهداشت و درمان و فقط ۳۸ درصد از سیاست‌های مهاجرتی وی رضایت دارند.
نارضایتی مردم آمریکا از عملکرد کلی ترامپ نشان می‌دهد که بحران‌های سیاسی پی‌درپی و لفاظی‌های تفرقه‌افکنانه کاخ سفید باعث شده است تا جایگاه رئیس جمهوری نزد مردم تضعیف شود.
نظرسنجی AP-NORCT از ۱۵ تا ۱۹ اوت سال جاری (۲۴ تا ۲۸ مرداد ماه) انجام شده و یک هزار و ۵۸ نفر در آن شرکت داشتند. حاشیه خطای این نظرسنجی ۴.۲ درصد است.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-کلینی نیوز-فشافویه