faenfr

گل به خودی دونالد ترامپ در میانه جلسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا

ماری یووانوویچ ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین ماری یووانوویچ ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین

شهادت ماری یوانوویچ  سفیر سفیر پیشین آمریکا در اوکراین در دومین جلسه علنی تحقیقات استیضاح ریاست جمهوری آمریکا، در نیمه اول به نفع دموکرات‌ها تمام شد.

به گزارش کلینی نیوز،  خانم یوانوویچ گفت هنگام خواندن متن صحبت‌های آقای ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین احساس تهدید کرده است.

به گزارش بی بی سی ، او گفت که وقت خواندن به شهادت یکی از نزدیکان رنگ از رخش پریده بود. هنوز دقایقی از آن حرف‌ها نگذشته بود که رئیس جلسه متن توییت جدید دونالد ترامپ را برایش خواند که در آن مجدد به خانم یوانوویچ حمله کرده بود. خانم یوانوویچ باز هم گفت که احساس تهدید کرده است.

خبرگزاری صدا وسیما ایران دراین باره گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز با انتشار پیام هایی در صفحه توئیتر خود درباره «ماری یووانوویچ» سفیر سابق این کشور در اوکراین نوشت:
هر کجا یووانوویچ قدم گذاشت, اوضاع بد شد. او کارش را از سومالی آغاز کرد, نتیجه در آنجا چه بود؟ در اوکراین نیز رئیس جمهور اوکراین در دومین تماس تلفنی که با او داشتم, نظر مطلوبی درباره یووانوویچ نداشت. این, حق مسلم رئیس جمهور آمریکا است که سفیر منصوب کند. آمریکا اکنون سیاست خارجی بسیار قدرتمندی دارد که به مراتب با سیاست خارجی دولت های پیشین تفاوت دارد. این سیاست به زبان ساده می شود اولویت با آمریکا است! با این همه, کارهایی که من برای اوکراین انجام دادم در مقایسه با دیگران به مراتب بیشتر بوده است.
خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از سفیر سابق آمریکا در کیف اعلام کرد: حملات ترامپ برای مرعوب کردن صورت می گیرد.

دموکرات‌ها انگار جز این چیزی نمی‌خواستند. شاهد از غیب برایشان رسیده بود. توییت‌های آقای ترامپ چنان بی‌موقع بود که حالا جمهوری‌خواهان هم از آن انتقاد کرده‌اند.

در نیمه دوم که نوبت به جمهوری‌خواهان و سوال‌های آنها می‌رسد باید اول گل‌های خورده را جبران کنند تا بلکه بعد از آن بتوانند ماجرا را به نفع خود تمام کنند.

جمهوری‌خواهان احتمالا می‌خواهند با سوال‌هایشان روایت خانم یوانوویچ از ماجرا و نقش وکیل شخصی دونالد ترامپ را زیر سوال ببرند.

گفتنی است مکالمه تلفنی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین محور تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا است. دموکرات‌ها اعلام کرده‌اند که ترامپ با سوء استفاده از قدرت خود، رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیقات درباره فساد «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحت فشار قرار داده است. در متن مکالمه‌ای که کاخ سفید منتشر کرد، هیچ گونه صحبتی درباره مسائل سیاسی نشده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-رسانه‌ دولتی کره‌ شمالی جو بایدن را «سگ هار» نامید