faenfr

بازی‌های لیگ فوتبال شیلی به خاطرناآرامی‌ها لغو شدند

 فدراسیون فوتبال شیلی بازی‌های لیگ فوتبال این کشور را به دنبال هفته‌ها تظاهرات ضد دولتی و به خاطر نگرانی‌های امنیتی لغو کرد.

به گزارش کلینی نیوز، جنبش اعتراضی در شیلی وارد پنجمین هفته شده و نیروهای امنیتی برای مقابله با معترضان بیش از پیش دست به خشونت می‌زنند. نیروهای امنیتی و پلیس شیلی برای متفرق کردن معترضانی که از اواخر مهرماه حرکت‌های اعتراضی علیه سیاست‌های دولت را ادامه می‌دهند از گلوله مشقی نیز استفاده کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، "تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان، جمعه ۲۹ نوامبر (هشتم آذر) به نقل از برخی تظاهرکنندگان گزارش داده که پلیس شیلی آنها را به طور مستقیم هدف گلوله‌های مشقی قرار داده و در مواردی به صورت آنها شلیک کرده است.

بنا بر این گزارش دست‌کم ۲۳۰ نفر بر اثر این اقدام پلیس بینایی خود را از دست داده‌اند و عده‌ای برای ابراز همدردی و همبستگی با آنها با صورت باندپیچی شده مقابل کاخ ریاست جمهوری تجمع کردند.

ظاهرا در پی افزایش اعتراض‌های محلی و بین‌المللی، نیروهای امنیتی شیلی از شلیک به سوی معترضان منع شده‌اند اما استفاده از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش همچنان در دستور کار آنها قرار دارد.

تظاهرات در شیلی که در اعتراض به افزایش بهای بلیط مترو در سانتیاگو آغاز شد در ادامه و با اعلام اعتصاب عمومی توسط اتحادیه‌های کارگری و صنفی بسیار گسترش یافت و از شش هفته پیش تا کنون ادامه دارد. دولت این افزایش قیمت را لغو کرد اما تظاهرات پایان نگرفت.

در جریان این ناآرامی‌ها، حداقل ۲۶ نفر کشته و صدها نفر هم زخمی شده‌اند.

 

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-100 انفجار در سال؛ در سوئد چه خبر است؟