faenfr

سرکوب مخالفان دولت موقت بولیوی توسط دولت اسرائیل

دولت موقت بولیوی به دنبال کمک رژیم صهیونیستی برای سرکوب فعالیت‌های چپ‌گرایان و مخالفانش است.

به گزارش کلینی نیوز، رسانه های غربی گزارش دادند که آرتورو موریو روز گذشته ازاسرائیل  خواست به مقامات محلی بولیوی برای مقابله با آنچه وی " تروریسم" در این کشور خواند، کمک کند. وی در این راستا مدعی شد طرح هایی از سوی دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا و دیگر چپ گرایان آمریکای لاتین برای بی ثبات کردن دولت های منطقه ای وجود داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این مقام دولت موقت بولیوی خاطر نشان کرد که پلیس این کشور در حال تحقیقات در مورد فعالیت های چپ گرایان مظنون به ارتباط با دولت نیکلاس مادورو و گروه های توزیع مواد مخدر است. دولت موقت بولیوی معتقد است که دولت مادورو و گروههای توزیع مواد مخدر موجب تحریک ناآرامی های اخیر بولیوی پس از خروج اوو مورالس از این کشور شدند.

دولت موقت بولیوی با هدایت جنینه آنیس سناتور سابق از زمان به دست گیری قدرت، سیاست های راست گرایانه در پیش گرفته و به دنبال روابط قوی با آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل بوده است. در این میان روابط بولیوی با کشورهایی همچون کوبا و ونزوئلا از زمان خروج مورالس رو به سردی حرکت کرده است.

دولت موقت بولیوی اعلام کرده است که یگان های پلیس را برای انجام عملیات های ضد تروریستی تشکیل داده است. وزیر کشور دولت موقت بولیوی در این رابطه عنوان کرد: ما به دنبال حفظ آمادگی یگان های پلیس برای مقابله با تروریسم در این کشور هستیم.

وی تصریح کرد که چندین کشور به آموزش نیروهای پلیس بولیوی کمک کرده اند و به رژیم صهیونیستی نیز درخواست آموزش نیروهای پلیس ارائه شده است.

دولت موقت بولیوی در حالی گروههای تحت حمایت نیکلاس مادورو را به تشدید ناآرامی ها در بولیوی متهم کرده که دولت کاراکاس این ادعا را بی پایه و اساس خونده است.

"کارن {loadposition sc_position} لانگاریک  وزیر خارجه دولت موقت بولیوی چند روز پیش اعلام کرد که این کشور بعد از ۱۱ سال که روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی را از سر می‌گیرد. وی گفت: ما قصد داریم روابط دیپلماتیک را با اسرائیل از سر بگیریم.

"اوو موارلس" رییس جمهوری پیشین بولیوی بعد از انتخاب در سال ۲۰۰۹ میلادی به دلیل حملات اسرائیل به نوار غزه روابط دیپلماتیک خود با نظام آپارتاید صهیونیستی قطع کرد و آن را "رژیم تروریستی" خواند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-سرکوب مخالفان دولت موقت بولیوی توسط دولت اسرائیل