faenfr

فرهنگی (151)

ارامنه ایران که بخش بزرگ مسیحیان این کشور را تشکیل می‌دهند در این روزها برای تدارک جشن‌هایشان در جنب‌و‌جوش هستند و با رفتن به بازار و خرید، خود را آماده برپایی جشن کریسمس می‌کنند.

ادامه مطلب...

در پیشروترین حرکت اعتراضی یک اتحادیه دانشجویی در شانگهای پیشنهاد کرده که اساسا کریسمس جایگزین سال نو چینی شود.

ادامه مطلب...

باستان شناسان توانستند یک پایگاه نظامی متعلق به دوران ایران باستان را در شمال اسرائیل در نزدیکی شهر عکا کشف کنند.

ادامه مطلب...

به گفته شهنام شهباززاده، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح "روزهای نارنجی" آرش لاهوتی کارگردان این فیلم "به علت عدم همکاری سفارت آلمان در تهران موفق به دریافت روادید و سفر به آلمان برای حضور در این جشنواره" نشده است.

ادامه مطلب...

دادگاهی در واشنگتن،به کاخ‌سفید دستور داد با بازگرداندن مجوز خبرنگاری جیم آکوستا، گزارشگر ارشد شبکه سی‌ان‌ان به او اجازه بازگشت به کاخ سفید و شرکت در کنفرانس‌های خبری روزانه داده شود.

ادامه مطلب...

به دنبال بی‌اعتبار کردن کارت ورود به کاخ سفید یکی از خبرنگاران ارشد سی‌ان‌ان این شبکه خبری از دولت دونالد ترامپ شکایت کرده است. ادامه مطلب...

در پی انتشار نامه تند مهدی کرم‌پور، کارگردان فیلم "سوفی و دیوانه"، درباره "ورود پول‌های کثیف" برای از میدان به‌در کردن جریان فرهنگی سینما، منیژه حکمت نیز در نامه‌ای از "مشکلات نهادینه شده" در سینمای ایران شکایت کرد.

ادامه مطلب...

تیلو زاراسین نویسنده جنجالی و اسلام ستیز آلمان اعلام کرد که ناشر تازه ترین کتاب او که در نقد اسلام نوشته، از انتشار آن منصرف شده است. این کتاب با عنوان "چگونه اسلام مانع پیشرفت می شود و جامعه را تهدید می کند" قرار بود تا پایان اوت امسال روانه بازار کتاب شود. ادامه مطلب...

در جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن طی پنج روز ۱۳ فیلم بلند و۱۰ فیلم کوتاه از محصولات تازه سینمای ایران به نمایش در آمدند. جایزه بهترین فیلم هیأت داوران به محمود غفاری کارگردان فیلم «سهیلا، شماره ۱۷» اهدا شد.

ادامه مطلب...

جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه‌رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند.

ادامه مطلب...
صفحه1 از11