faenfr

فرهنگی (160)

شهر کلن آلمان امسال نیز همانند سال‌های گذشته در اولین روزهای ماه ژوئن محل نمایش فیلم‌های ایرانی بود. فیلم توقیف‌شده "خانه پدری" و فیلم بحث‌برانگیز "مغزهای کوچک زنگ‌زده" در جشنواره امسال به نمایش درآمدند.

ادامه مطلب...

وزیر فرهنگ ایتالیا گفته بود: "داوینچی ایتالیایی است و فقط در فرانسه مرده است". اختلاف بر سر آثار داوینچی تازگی ندارد اما با روی کار آمدن دولت عوامگرای ایتالیا، کیفیت رابطۀ سیاسی میان رم و پاریس به طور کلی تنزل کرده است. ادامه مطلب...

گروهی از نویسندگان ایرانی و افغان مقیم اروپا و آمریکا این روزها در حال تلاش برای به ثمر رساندن کارزاری هستند که از شرکت آمازون می‌خواهد زبان فارسی را در خدمات انتشار کتابش به رسمیت بشناسد.

ادامه مطلب...

امل کلونی، وکیل حقوق بشر بین المللی، به عنوان مامور ویژه بریتانیا در امور آزادی رسانه انتخاب شد. ادامه مطلب...

منتقدان لایحه اصلاح قانون کپی رایت اینترنتی در اتحایه اروپا در کشورهای این قاره دست به تظاهرات زدند.در صورت اجرایی شدن این لایحه سیستم‎های اینترنتی درآمدزا مانند گوگل و یوتیوب مجبور خواهند شد با استفاده از فیلتر‌های ویژه‌ای موسیقی و تصاویر استفاده شده در اینترنت را که حق تالیف آنها پرداخت نشده، حذف کنند.

ادامه مطلب...

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر همتای آمریکایی‌اش در توییتر نوشت که بر اساس تورات، پادشاهان ایرانی یهودیان را از بردگی و نسل‌کشی نجات داده‌اند.

ادامه مطلب...

فهرست کامل نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز اسکار فیلم اعلام شد. این فهرست در بخش‌های مختلف شامل نامزدهای زیر است: ادامه مطلب...

آیین معرفی و تجلیل از ترجمه اصول کافی به‌قلم حجت‌الاسلام حسین انصاریان در سالن همایش‌های مجموعه شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد.

ادامه مطلب...

ارامنه ایران که بخش بزرگ مسیحیان این کشور را تشکیل می‌دهند در این روزها برای تدارک جشن‌هایشان در جنب‌و‌جوش هستند و با رفتن به بازار و خرید، خود را آماده برپایی جشن کریسمس می‌کنند.

ادامه مطلب...
صفحه1 از12