faenfr

تظاهرات جلیقه زردها در شهر نیس ممنوع اعلام شد

  • جمعه, 02 فروردين 1398 ساعت 02:51
  • منتشرشده در اقتصادی
در هجدهمین شنبه اعتراض‌ها در فرانسه، خسارات فراوانی به اماکن تجاری وارد شد. در هجدهمین شنبه اعتراض‌ها در فرانسه، خسارات فراوانی به اماکن تجاری وارد شد.

ممنوعیت برگزاری تظاهرات در شهر نیسا به ویژه به دلیل سفر رسمی رئیس جمهوری چین در روزهای آینده به این شهر اعلام شده است.

به گزارش کلینی نیوز، امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور تظاهرات را در بخشی از شهر نیس ممنوع اعلام کرد. قرار است در روزهای آینده رئیس جمهوری چین در راس یک هیأت بلند رتبه به فرانسه بیاید و در شهر نیس با رئیس امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دیدار کند.   

خبرگزاری فرانسه، کریستوف کاستنر، وزیر کشور فرانسه، روز چهارشنبه ۲۰ مارس(29اسفند)، گفته بود که دولت همه تلاش خود را خواهد کرد تا امنیت در شهرهای پاریس، بوردو و نیس برقرار گردد. وی گفته بود که تجربه روز شنبه نباید دوباره در فرانسه تکرار شود.

 کریستوف کاستنر به خبرگزاری فرانسه گفت که به زودی حکم ممنوع کردن تظاهرات در شهر نیس توسط استانداری آلپ‌ماریتیم به صورت رسمی صادر خواهد شد. 

تظاهرات روز شنبه ۱۶ مارس در پاریس به خشونت و درگیری میان تظاهر کننده‌گان و نیرو‌های امنیتی انجامید. بر اساس آخرین آمار، از ابتدای تظاهرات جلیقه زرد‌ها تا کنون به حدود ۷۶۰ بانک در فرانسه خسارت‌های جدی وارد شده است.

 روز شنبه ۱۶ مارس معترضان جلیقه‌ زرد به خیابان‌های پاریس ریخته بودند. در خیابان شانزه‌لیزه پاریس، آن‌ها چندین بانک و مغازه را تخریب کردند و به آتش کشیدند. معترضان همچنین ماشین‌هایی را که در این خیابان پارک شده بودند آتش زدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اقتصادی-تظاهرات جلیقه زردها در شهر نیس ممنوع اعلام شد