faenfr

آلمان؛ قدرت اقتصادی اول اروپا با «فقر تولید» روبروست

سفارشات صنعتی آلمان به دلیل کمبود تقاضای خارجی و عدم امضای قراردادهای بزرگ، به طور غیر منتظره‌ای سقوط کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، خبرگزاری رویترز با استناد به نظر برخی کارشناسان و نیز گزارشی از داده‌های اقتصادی آلمان که روز چهارشنبه هشتم ژانویه (۱۸ دی) منتشر شد، نوشت که روند رکود تولید در این کشور همچنان ادامه دارد و به این ترتیب بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا همچنان با مشکل کاهش رشد روبروست.

بنا بر این گزارش، تولیدکنندگان آلمانی که فعالیت‌شان به صادرات وابسته است، تقاضاهای اندکی از خارج دریافت کرده و با تردیدهای دیگری در پیوند با آینده نامشخص برکسیت دست و پنجه نرم می‌کنند.

توماس گیتزل، اقتصاددان و مشاور بانک «وی‌پی» در این زمینه با تأکید بر این که «فقر تولید» در آلمان ادامه دارد، تنش نظامی حاضر میان ایران و آمریکا را خطر دیگری برای تجارت در این کشور اروپایی ذکر کرده است.

اطلاعاتی که وزارت اقتصاد آلمان منتشر کرده نشان می‌دهد که قراردادهای خرید کالاهای آلمانی در ماه نوامبر گذشته نسبت به ماه پیش از آن ۱.۳ درصد کاهش داشته و به پایین‌ترین حد از ماه ژوئیه تا آن زمان رسید. این درحالی است که تحلیل‌گران قبلا با یک پیش‌بینی اشتباه به رویترز گفته بودند آلمان در این ماه رشد ۰.۳ درصدی را تجربه خواهد کرد.

تقاضای خارجی برای خرید کالاهای آلمانی در نوامبر نیز ۳.۱ درصد کاهش داشته که از ماه فوریه ۲۰۱۹ تا آن زمان بی‌پیشینه بوده است. با این حال سفارشات داخلی برای محصولات آلمانی ۱.۶ درصد افزایش داشته است. این میزان در ماه اکتبر همان سال ۰.۲ درصد بوده است، اما پیش از این به اشتباه گفته شده بود که سفارش‌های داخلی در اکتبر ۰.۴ درصد کاهش داشته است.

کاتارینا هون، اقتصاددان اتاق بازرگانی آلمان گفته است که سفارش تولیدات این کشور در منطقه یورو به میزان قابل توجهی کم شده و این نشان می‌دهد كه رکود تجارت خارجی آلمان در منطقه بیشتر از جاهای دیگر است. او هشدار داده که علاوه بر کاهش سفارشات خارجی، کاهش تقاضای داخلی نیز به صورت کلی و تدریجی رو به کاهش بوده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اقتصادی-آلمان؛ قدرت اقتصادی اول اروپا با «فقر تولید» روبروست