faenfr

اینترسپت:استراتژی سعودی ها برای متهم کردن ایران به انجام حملات یازده سپتامبر!

دولت ایالات متحده آمریکا بالاخره جزئیات گزارش 28 صفحه ای کنگره مربوط به ارتباط احتمالی دولت عربستان سعودی با هواپیما ربایان یازده سپتامبر را منتشر کرد

به گزارش کلینی نیوزبه گزارش خبرگزاری انتخاب،بر اساس این سند، کمک های متعددی از سوی سعودی به هواپیما ربایان ارائه شده که این کمک ها شامل یافتن مدرسه آموزش خلبانی و حمایت های مالی زمانی که هواپیما ربایان وارد آمریکا شده اند است. بسیاری از یافته های گزارش هنوز کاملا بررسی نشده چرا که بسیاری از نهادهای نامبرده در این گزارش از همکاری سر باز زده اند

اما این گزارش، لابی گران تحت حمایت سعودی و رسانه های تحت حمایت آنها را از تکرار این ادعا که افشای جزئیات سند 28 صفحه ای حدس و گمان ها پیرامون دست داشتن سعودی در حمله تروریستی 11 سپتامبر را رد میکند بازنداشته است. چندین رسانه که توسط روابط عمومی دولت عربستان سعودی کنترل می شوند در بوق و کرنا کرده اند که این اسناد می تواند به عنوان یک دفاعیه تمام درها را برای هر گونه ادعایی مبنی بر دخالت دولت سعودی در ترور 11 سپتامبر ببندد.

فرن تاونسند ، مقام سابق دولت بوش در ویدئویی مربوط به سند 28 صفحه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است گفته ، سوال در باره دخالت عربستان سعودی در حادثه یازده سپتامبر باید به طور کامل کنار گذاشته شود . این ویدئو توسط فوکوس واشنگتن در سری مصاحبه هایی با مدیریت یکی از لابی گران حمایت شده توسط دولت سعودی برای تحت تاثیر قرار دادن سیاست گذاران آمریکایی ساخته و منتشر شده است. توییتر سفارت عربستان در آمریکا این ویدئو را باز نشر کرده است

دیگر رسانه های مرتبط با دولت سعودی از این سند 28 صفحه ای تحت عنوان "راحت شدن از ادعای دخالت عربستان در حادثه 11 سپتامبر" یاد کرده اند . اندرو بوئن نویسنده شبکه خبری العربیه مدعی شده که سند منتشر شده این توطئه را که عربستان سعودی از هواپیما ربایان حمایت کرده خنثی میکند.

یکی دیگر از ستون نویسان العربیه نیز به نام ترکی الدخیل یک قدم فراتر گذاشته و در وصف سند 28 صفحه ای در مقاله ای تحت عنوان " جاده یازده سپتامبر از تهران شروع شده است" مدعی شد افشای این اطلاعات سوالات را در مورد ایران افزایش می دهد .

این گزارش 28 صفحه ای هیچ اطلاعاتی در مورد ایران ندارد و برعکس آنچه الدخیل ادعا کرده، گروه های نظامی تحت حمایت ایران نظیر حزب الله در جنگ با القاعده هستند .

شبکه خبری العربیه انگلیسی توسط خانواده سلطنتی عربستان سعودی کنترل میشود . همان طور که قبلا گزارش شد این شبکه به سرعت در پاسخ به سایر مباحثه های مربوط به سعودی ، برای تبلیغ روایت دولت عربستان از انتشار این گزارش وارد عمل شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:اخبار-گزارش ویژه خبری-اینترسپت:استراتژی سعودی ها برای متهم کردن ایران به انجام حملات یازده سپتامبر!