faenfr

علمی (331)

اخبار مربوط به تلسکوپ فضایی جیمز وب با گذشت چند هفته از پرتاب آن همچنان در صدر خبرهای مربوط به علم و فناوری است و در این مدت، مردم بسیاری در سراسر جهان، مراحل پرتاب، باز شدن تدریجی و استقرار آن در فضا را دنبال کردند.

ادامه مطلب...

مدیر انستیتوی ویروس‌شناسی "شاریته" برلین می‌گوید گسترش سویه اومیکرون ویروس کرونا می‌تواند جنبه‌های مثبتی داشته باشد.

ادامه مطلب...

نتیجه پژوهش گروهی از دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد که بیماری «ام اس» به احتمال بسیار زیاد به دلیل ابتلا به ویروس اپشتین–بار بروز می‌کند.

ادامه مطلب...

اخترشناسان برای دومین بار در خارج از منظومه شمسی یک قمر فراخورشیدی کشف کردند که به دور سیاره‌اش در حال چرخش است.

ادامه مطلب...

بر اساس یک رشته پژوهش‌ها، دوز سوم و تقویتی واکسن آسترازنکا به نام "واکس‌زویرا" نشان داده است که در برابر سویه‌های تاکنون شناخته‌شده کرونا، از جمله سویه اومیکرون اثربخش است و باعث افزایش پادتن می‌شود.

ادامه مطلب...

نخستین پیوند قلب خوک به انسان در آمریکا صورت گرفت. سه روز از انجام این پیوند در مریلند می‌گذرد.

ادامه مطلب...

بر اساس تحققیات انجام شده توسط پژوهشگران امپریال کالج لندن، برخی از سلول‌های ویژه‌ای که در دوران سرماخوردگی در بدن فرد ایجاد می‌شوند، می‌توانند از بدن در مقابل سویه جدید ویروس کرونا موسوم به «اومیکرون» محافظت کنند.

ادامه مطلب...

دانشمندان در قبرس از شناسایی مواردی از ابتلا به سویه‌ای از ویروس کرونا خبر داده‌اند که ترکیبی از دو سویه دلتا و اومیکرون است.

ادامه مطلب...

نتایج تحقیقات اخیر دیرین‌شناسی در زمینه نجوم به کشف مجمو‌عه‌ای از ستارگان منتج شده که از آنها به عنوان ستارگان «اعصار اول» نام برده می‌شود.

ادامه مطلب...

سیگار و دود، چاقی، قند خون بالا و مطالعه اندک، از عوامل تشدید خطر ابتلا به دمانس هستند. پژوهشگران می‌گویند اگر الگوهای زندگی و تغذیه تغییر نکنند، آمار جهانی افراد مبتلا به زوال عقل تا سال ۲۰۵۰ به ۱۵۳میلیون نفر می‌رسد.

ادامه مطلب...
صفحه1 از24