faenfr

واحد فرماندهی سایبری در ارتش آلمان آغاز به کار کرد

  • شنبه, 12 فروردين 1396 ساعت 18:04
  • منتشرشده در علمی

وظیفه فرماندهی سایبری دفاع از ارتش و کل آلمان در برابر حملات سایبری است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از دویچه وله آلمان، این واحد فرماندهی جنگ سایبری کار خود را با 260 متخصص شروع می‌کند و قرار است نیروهای آن به حدود 14 هزار متخصص توسعه پیدا کند. مرکز استقرار این واحد در شهر بن، پایتخت آلمان غربی سابق است.

به گفته فرمانده واحد سایبری، وظیفه این واحد در درجه نخست  محافظت از ساختار فن‌آوری اطلاعات خود ارتش آلمان، روشنگری در فضای مجازی و تنظیم دستورالعمل‌ها برای حفاظت از سیستم‌های تسلیحاتی مجهز به کامپیوتر است. قابلیت‌های تهاجمی و آمادگی برای حملات سایبری نیز بخشی از وظایف این نیروی جدید است.

آلمان یکی از کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو است که به تازگی اعلام کرده جنگ سایبری را هم مانند حوزه‌های جنگ زمینی و هوایی به رسمیت می‌شناسد و جدی می‌گیرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ماه میلادی جاری اعلام کرد که اولویتش حفاظت از زیرساخت‌های آلمان در مقابل حملات سایبری احتمالی است.

دسامبر سال گذشته، وزیر کشور و اطلاعات آلمان گفت که روسیه با افزایش حملات سایبری علیه احزاب سیاسی به دنبال "بی‌ثباتی جامعه آلمان" است. روسیه دخالت در حملات سایبری علیه آلمان را تکذیب می‌کند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-علمی-واحد فرماندهی سایبری در ارتش آلمان آغاز به کار کرد