faenfr

دبی اولین تاکسی‌پرنده خود را آزمایش کرد

  • جمعه, 07 مهر 1396 ساعت 09:56
  • منتشرشده در علمی

تاکسی که ترکیبی از پهپاد و بالگرد است، اولین آزمایش خود را بدون مسافر با موفقیت انجام داد. امارات عربی متحده در نظر دارد اولین کشوری باشد که از تاکسی‌های پرنده استفاده می‌کند.

به گزارش کلینی نیوز، اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده که ولوکوپتر نام دارند، طبق اظهارات مقامات ترابری دبی با موفقیت همراه بوده است. این تاکسی پرنده در آغاز پرواز در فاصله ۲۰۰ متری زمین قرار گرفت و حدود ۵ دقیقه در ساحل این شهر به حرکت در آمد.

تاکسی پرنده سرعتی حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دارد و می‌تواند نیم‌ساعت در فضا پرواز کند. دو نفر می‌توانند در کابین این تاکسی هوایی کنار هم بنشینند. این تاکسی دارای ۹ جعبه باتری مستقل از هم است. چترهای نجاتی نیز در تاکسی پرنده تعبیه شده که در صورت خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

این تاکسی‌های پرنده نخستین بار توسط شرکتی در شهر کارلزروهه آلمان ساخته و تکمیل شد و اکنون در توسعه آن شرکت خودروسازی مرسدس بنز آلمان نیز سهیم است.

تاکسی پرنده برفراز دبی

مقامات حمل‌و‌نقل دبی در نظر دارند از این تاکسی‌های پرنده در شبکه رفت‌و‌آمد این شهر بزرگ استفاده کنند. مسافران می‌توانند در آینده با استفاده از یک نرم‌افزار کاربردی این تاکسی‌ها را سفارش دهند.

این تاکسی‌های پرنده در حال حاضر می‌توانند تنها مسیر مشخصی را طی کنند و این امکان را ندارند که از موانع رد شوند، اما فلوریان رویتر، رئیس آلمانی شرکت تولیدکننده تاکسی‌های پرنده، اطمینان می‌دهد که این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

رویتر در شهر اشتوتگارت آلمان در این باره گفت: «موضوع این نیست که ما بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم یا نه. موضوع تنها مدت زمانی است که ما برای برطرف کردن این مشکلات نیاز داریم.»

به این ترتیب برای کار عادی این تاکسی‌های پرنده هنوز به چند سال کار نیاز است. مقامات دبی بر این نظرند که برای آزمایش‌های امنیتی نهایی این وسیله نقلیه و همچنین تغییر قوانین در دبی برای ورود این تاکسی‌های پرنده به شبکه حمل‌و‌نقل دبی به حدود ۵ سال کار نیاز است.

ولوکوپتر البته در رقابت با چندین شرکت اروپایی و آمریکایی دیگر است که با شدت بسیار می‌کوشند تاکسی‌های پرنده خود را هر چه زودتر وارد بازار کنند. از جمله این شرکت‌ها "ایرباس"، "کیتی هاوک" و "اوبر" هستند.

استفاده از تاکسی پرنده با سیاست‌های راهبردی امارات عربی متحده هماهنگ است که می‌کوشد در میان کشورهای عربی بسیار مدرن و نوآور باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-علمی-دبی اولین تاکسی‌پرنده خود را آزمایش کرد