faenfr
دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 17:48 برای نظر دادن اولین باش!

معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه‌زردها برای هجدهمین شنبه متوالی به خیابان آمدند و برخی از آنان در خیابان شانزه‌لیزه پاریس به چند ساختمان حمله کردند.

دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 10:29 برای نظر دادن اولین باش!

 آیین اختتامیه «جشنواره فرهنگی اقوام » درشهرحسن آباد با حضور مسئولین محلی بخش فشافویه برگزارشد.

دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 08:46 برای نظر دادن اولین باش!

نماینده ولی‌فقیه در فشافویه و امام‌جمعه شهر حسن‌آباد، با تبریک ایام مبارک ماه رجب و هم‌چنین حلول سال نو، تصریح کرد اصلى‌ترین معیارهاى بارز حکومت حضرت على (ع) عدالت محورى ایشان است.

جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 23:31 برای نظر دادن اولین باش!

در حمله مسلحانه تروریستی روز جمعه به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچِ نیوزیلند ۴۹ تن کشته و ۴۸ تن دیگر زخمی شدند.

جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 15:02 برای نظر دادن اولین باش!

پلیس شهر نیویورک به رسانه‌های این کشور گفته که فرانک کالی، رئیس خانواده تبهکار گامبینو در این شهر در بیرون خانه‌اش کشته شده است.

جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 14:55 برای نظر دادن اولین باش!

موضوع بر سر ایجاد اردوگاه‌های "بازآموزی سیاسی" در منطقه خودمختار شین‌جیانگ است. اردوگاه‌هایی که گفته می‌شود دولت چین برای بیگانه‌ساختن مسلمانان و از جمله مسلمانان ایغور از هویت فرهنگی خود برپا کرده است.

جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 10:46 برای نظر دادن اولین باش!

براساس گزارش سازمان دیده‌بان خلافکاری در فرانسه، ۱۰۹ زن در این کشور در جریان خشونت‌های خانگی در سال ۲۰۱۷ کشته شده اند.

جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 10:30 برای نظر دادن اولین باش!

نخست‌وزیر نیوزیلند اعلام کرد که 49 نفر در حمله به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ این کشور کشته شده‌اند. این دو حمله همزمان با اقامه نماز جمعه، در دو مسجد نور و لینوود اتفاق افتاد.

جاسیندا آردرن علاوه بر اعلام تعداد کشته شده‌ها، تعداد زخمی‌های این دو حمله را ۲۰ نفر عنوان کرد.

پلیس از بازداشت چهار نفر از جمله یک زن خبر داده است. اسكات موريسون، نخست وزیر استرالیا تایید کرد که یکی از مظنونان بازداشت شده استرالیایی است. از سوی دیگر مایک بوش، فرمانده پلیس نیوزیلند، در اطلاعاتی تازه گفت که پلیس پس از تیراندازی در دو مسجد، تعدادی وسایل انفجاری دست ساز را هم در خودروی مظنونان پیدا کرده است.

نخستین مسجدی که مورد حمله قرار گرفت، مسجد نور بود که شاهدان می‌گویند مرد سیاه پوشی را دیده‌اند که وارد این مسجد شد و بعد از آن صدای چندین شلیک را شنیده‌اند. شاهدان می‌گویند پیش از آمدن نیروهای امنیتی فرد مهاجم فرار کرده بود. یکی از شاهدان که برای کمک به مسجد رفته بود می‌گوید: «در همه جا کشته‌ شده‌ها را دیدم.»

نمایی از مسجد نور که امروز مورد حمله تروریستی قرار گرفت.

مسجد لینوود دومین مسجدی بود که در بعد از ظهر جمعه به وقت محلی مورد حمله قرار گرفت.

جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند در واکنش به این دو تیراندازی، امروز را یکی از سیاه‌ترین روزها در تاریخ کشورش عنوان کرده است.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفته است که این حمله توسط کسانی "با گرایش‌های راست افراطی" صورت گرفته است. وی گفته است که یکی از مهاجمان بیانیه‌ای را در رسانه‌های اجتماعی منتشر و در آن از برتری نژادی و نفرت از مهاجران دفاع کرده بود.

نخست وزیر استرالیا گفته است که مهاجمان تحت تاثیر افکار کسانی مانند اسلوالد موزلی، رهبر فاشیست‌های بریتانیا در دهه‌های ١٩٢٠ و ١٩٣٠ و اندرس بریویک، عامل کشتار جمعی در نروژ قرار داشتند.

به گفته آقای موریسون، مهاجمان دو سال را صرف برنامه‌ریزی این حمله تروریستی کرده بودند.

پلیس از همه مساجد در نیوزیلند خواسته است تا درهای خود را ببندند.

یکی از مهاجمان به مسجد نور نیوزیلند از زمان ورود به مسجد تا به رگبار بستن افراد نمازگزار را به طور زنده با دوربینی که روی کلاه خود نصب کرده بود، در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کرد. مقام‌های نیوزیلندی خواستار حذف این تصاویر از شبکه‌های اجتماعی شده‌اند.

عکس گرفته شده از ویدئویی که عملیات تیراندازی در مسجد را به طور زنده در شبکه‌های اجتماعی پخش می کرد
رویترز
تیراندازی در دو مسجد در نیوزیلندرویترز
جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 10:23 برای نظر دادن اولین باش!

بیت‌کوین یک ارز آنلاین و مجازی است که بر پایه کدهای رایانه‌ای خلق شده و از سال ۲۰۰۹ میلادی به جریان افتاده است. مشخصات خالق یا خالقان آن هنوز رازی سر به مُهر است.

پنج شنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 09:23 برای نظر دادن اولین باش!

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران از "گله‌مندی" شدید رهبر جمهوری اسلامی از "بوی نامطبوع" در تهران و دستور او برای رفع آن "تا پایان دولت دوازدهم" خبر داد. انتشار بوی تعفن در بخش وسیعی از تهران از دی‌ماه گذشته آغاز شد.

صفحه1 از218

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-علمی-مدیرمسئول