faenfr

پیروان گورمیت رام رحیم سینگ به تحصن خود پایان دادند

  • دوشنبه, 06 شهریور 1396 ساعت 09:43
  • منتشرشده در اجتماعي
تظاهرات اعتراضی علیه محکومیت قضایی سینگ به خشونت کشیده شد و چندین کشته برجای گذاشت تظاهرات اعتراضی علیه محکومیت قضایی سینگ به خشونت کشیده شد و چندین کشته برجای گذاشت

دادگاهی در شهر پنج‌کولا، در شمال هند، رحیم سینگ، پنجاه ساله را در ارتباط با اتهام تجاوز به دو زن در پانزده سال پیش مجرم شناخت و اعلام شد که مجازات این شخص روز دوشنبه صادر خواهد شد.

به گزارش کلینی نیوز، با اعلام خبر محکومیت این فرد، هزاران نفر از مریدان خشمگین او در شهر پنج‌کولا و چند نقطه دیگر هند دست به تظاهرات زدند و در درگیری آنان و نیروهای امنیتی، سی و شش تن کشته شدند. تظاهرکنندگان معتقد بودند که رهبر آنان مرتکب گناه نمی‌شود و اتهام تجاوز جنسی دروغ است.

همچنین، تعدادی از پیروان رحیم سینگ در مجتمع متعلق به او متحصن شدند و گفتند که تا رفع اتهام از او، این محل را ترک نخواهند کرد اما امروز نظر خود را تغییر دادند.

پیشتر، واحدهای پلیس و ارتش راه های منتهی به این مجتمع را، که بیش از ٤٠٠ هکتار وسعت دارد، مسدود کرده و از متحصنان خواسته بودند به طور مسالمت آمیز از آن خارج شوند.

در حال حاضر، گورمیت رام رحیم سینگ زندانی است.

وی در سال ٢٠١٥ متهم شد که چهارصد تن از پیروان خود را ترغیب کرد اخته شوند تا، به گفته او، از این طریق به خدا نزدیک شوند.

رحیم سینگ علاوه بر جایگاه مذهبی، فعالیت‌های اجتماعی زیادی هم دارد. او بازیگری، خوانندگی و کارگردانی هم می‌کند و در ایالت هاریانا شخص پرنفوذی به حساب می‌آید.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-پیروان گورمیت رام رحیم سینگ به تحصن خود پایان دادند