faenfr

کاخ‌سفید ساخت نمونه واقعی دیوار مکزیک را سفارش داده است

  • جمعه, 10 شهریور 1396 ساعت 09:13
  • منتشرشده در اجتماعي
بخش هایی از مرز آمریکا و مکزیک سالهاست که دیوارکشی شده است بخش هایی از مرز آمریکا و مکزیک سالهاست که دیوارکشی شده است

احداث این دیوار یکی از وعده های اصلی او در دوران انتخابات بود، ابتدا "تضمین" کرده بود که مکزیک هزینه های ساخت این دیوار را به انحاء مختلف تقبل خواهد کرد اما پس از آن که رئیس جمهور مکزیک بارها تاکید کرد که کشورش به هیچوجه زیر بار چنین هزینه ای نخواهد رفت

به گزارش کلینی نیوز، اداره گمرک و مرزبانی آمریکا روز پنجشنبه (۳۱ اوت - نهم شهریور) ضمن تایید این خبر گفت چهار شرکت برگزیده در مناقصه، قرار است هر کدام دیوارهای نمونه‌ای به طول و ارتفاع ۹ متر بسازند تا کارشناسان با وارسی آنها از میزان مقاومت دیوار مرزی در برابر خرابکاری‌ها، فرسایش و یا تلاش برای سوراخ کردن آن با ابزار کوچک و ساده مطمئن شوند.

هر کدام از این چهار قرارداد برای کاخ سفید حدود ۵۰۰ هزار دلار هزینه دارد و این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور، همچنان نتوانسته بودجه چندین میلیاردی احداث این دیوار را از کنگره آمریکا دریافت کند.

 ترامپ که احداث این دیوار یکی از وعده های اصلی او در دوران انتخابات بود، ابتدا "تضمین" کرده بود که مکزیک هزینه های ساخت این دیوار را به انحاء مختلف تقبل خواهد کرد اما پس از آن که رئیس جمهور مکزیک بارها تاکید کرد که کشورش به هیچ وجه زیر بار چنین هزینه ای نخواهد رفت و اصولا مکزیک مخالف جدی احداث این دیوار است، آقای ترامپ کنگره آمریکا را تحت فشار قرار داد که بودجه اولیه طراحی و نقشه کشی این دیوار را تصویب کند.

او حتی هفته گذشته در جریان متینگی که در شهر فینیکس آریزونا برگزار شد، در میان شور و هیجان هوادارنش تهدید کرد که اگر کنگره بودجه درخواستی او برای ساخت این دیوار را تصویب نکند او از به تعطیلی کشاندن دولت ابائی ندارد.

دیوار مورد نظر آقای ترامپ قرار است تمامی مرز جنوبی آمریکا با مکزیک را شامل شود.

اکنون چهار شرکت طرف قرارداد کاخ‌سفید با ساخت نمونه‌های واقعی از این دیوار قرار است دولت را در تصمیم‌گیری نهایی و مشخص شدن ویژگی‌های فنی این دیوار کمک کنند.

قرار است این ماکت‌های واقعی ظرف ۳۰ روز آینده آماده شوند. چهار شرکت برگزیده برای ساخت این نمونه ها عبارتند از:

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-کاخ‌سفید ساخت نمونه واقعی دیوار مکزیک را سفارش داده است