faenfr

رای دادگاه تجدید نظر آمریکا علیه فرمان مهاجرتی دونالد

  • شنبه, 18 شهریور 1396 ساعت 23:52
  • منتشرشده در اجتماعي

سه قاضی دادگاهی در سیاتل محدودیت مسافرت شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان به آمریکا را تا حدودی کاهش داده و برای برخی از اعضای خانواده شهروندان آمریکایی این محدودیت را برداشتند.

به گزارش کلینی نیوز، این معافیت شامل حال پدر بزرگ،مادر بزرگ، نوه وخویشاوندان درجه دو شهروندان آمریکایی می‌شود که تبعه کشورهای ایران، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن هستند.

هم‌چنین گروه خاصی از پناهجویان نیز از فرمان ممنوعیت ورود به آمریکا معاف می‌شوند. این در حالی است که دیوان عالی ‌آمریکا پیش از این تصمیم گرفته بود که فرمان منع ورود شهروندان شش کشور یاد شده را تا بررسی این فرمان در ماه اکتبر امسال به اجرا گذاشته شود.

بنا بر این تصمیم تا آن زمان تنها آن دسته از شهروندان این کشورها می‌توانند وارد آمریکا شوند که بتوانند "پیوند واقعی" با شهروندان آمریکایی را ثابت کنند. فرمان منع ورود شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان از ۲۹ ژوئن سال جاری میلادی به اجرا گذاشته شد و برای سه ماه معتبر است.

 دیوان عالی آمریکا  جلسه رسیدگی به این فرمان را به روز دهم اکتبر ارجاع داده است.

بحث و مشاجرات قضایی در مورد سیاست‌های مهاجرتی ترامپ مدت‌هاست که در ایالات متحده آمریکا ادامه دارد.  ترامپ پیشتر تهدید کرده بود که شهر‌هایی که بامهاجرت‌های غیرقانونی قاطعانه برخورد نمی‌کنند و همچنین با نهادهای کل و فدرال آمریکا همکاری نمی‌کنند، با قطع یارانه‌های مربوطه روبرو خواهند شد.

شهرهای "مهاجردوست" در آمریکا مانند شیکاگو، نیویورک و لس‌آنجلس از همکاری با نهادهای دولتی و فدرال به منظور پیگرد و بازداشت مهاجران غیرقانونی سر باز می‌زنند.

روز پنجشنبه (۷ سپتامبر/ ۱۶ شهریور) نیز سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا در برخورد با حکم دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد که  دولت دوباره به دیوان عالی مراجعه خواهد کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-رای دادگاه تجدید نظر آمریکا علیه فرمان مهاجرتی دونالد