faenfr

طوفان ایرما در فلوریدا برق یک میلیون نفر قطع کرد

  • سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 09:43
  • منتشرشده در اجتماعي

میلیون‌ها نفر مناطق طوفانی را تخلیه کرده‌اند. دست کم سه نفر کشته شده‌اند.

به گزارش کلینی نیوز، طوفان ایرما با رسیدن به فلوریدا اندکی از شدت خود را از دست داد ولی از خطرناک بودن آن کاسته نشده است. میلیون‌ها نفر مناطق طوفانی را تخلیه کرده‌اند. دست کم سه نفر کشته شده‌اند.

یک میلیون نفر از مردم فلوریدا خانه‌های شان را ترک کرده‌‌اند. خیلی‌ از آن‌ها تصور می‌کردند از طوفان در امان خواهند ماند. جیمز بروک، یکی از ساکنان این منطقه که در ساراسوتا روی آب زندگی می‌کرد حالا به خانه دوستانش پناهنده شده و می‌گوید که به شدت می‌ترسد.

میزان خسارات وارده هنوز قابل برآورد نیست. مقام‌های ایالتی از بیش از شش میلیون نفر خواسته ‌بودند که خود را به محل‌های امن برسانند.احتمال دارد که طوفان بیش از ۳۶ ساعت دیگر بر فراز فلوریدا بوزد.

تمهیدات مختلف با عجله به اجرا در می‌آیند. در شهر ناپل ۱۱۰ هزار کیسه شن در میان مردم پخش شده و ده‌ها مرکز نجات موقت برپا شده است. مراکزی در مدارس، ورزشگاه‌ها و ساختمان‌های عمومی بنا شده که به زودی آن‌ها هم پر می‌شوند.

فقیرها در ورزشگاه‌ها چمباتمه زده‌اند و ثروتمندان در هواپیماهای شخصی پناه گرفته‌اند. دونالد ترامپ گفته است که به زودی به فلوریدا پرواز خواهد کرد. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز روز سه‌شنبه (۱۲ سپتامبر) از سن مارتین بازدید خواهد کرد که خسارت وارد شده به آن یک میلیارد و دویست‌ میلیون یورو تخمین زده می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-طوفان ایرما در فلوریدا برق یک میلیون نفر قطع کرد