faenfr

قتل عام دست‌کم ۴۵ نفر در شمال نیجریه

  • سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 ساعت 07:00
  • منتشرشده در اجتماعي

در منطقه‌ای که ایالت کادونا در آن واقع شده سالهاست که دعوا و درگیری به دلیل دزدی دام، آدم‌ربایی و دزدی اموال در مناطق روستایی وجود دارد.

به گزارش کلینی نیوز، در ایالت کادونا در نیجریه شماری از افراد مسلح به یک روستا حمله کرده و دست به قتل عام زده‌اند. زمینه‌ساز این قتل عام احتمالا کشمکش‌های موجود در منطقه بر سر مراتع و زمین‌های کشاورزی است.

به گفته پلیس ایالت کادونا در نیجریه در پی حمله افراد مسلح به روستایی در بخش "بیرنین گواری" دست‌کم ۴۵ نفر کشته شده‌اند. به گزارش یک سازمان مدنی محلی مهاجمان مسلح در روستای "گواسکا" کودکان و زنان را نیز به قتل رسانده‌اند. همچنین شمار زیادی از خانه‌های این روستا به آتش کشانده شده‌اند.

قتل عام در کادونا در روز شنبه (۵ مه / ۱۵ اردیبهشت) اتفاق افتاده است، اما خبر مربوط به آن تازه در روز یکشنبه انتشار یافته است.

کوچ‌نشینان علیه روستانشینان

در منطقه‌ای که ایالت کادونا در آن واقع شده سالهاست که دعوا و درگیری به دلیل دزدی دام، آدم‌ربایی و دزدی اموال در مناطق روستایی وجود دارد. این کشمکش‌ها به طور معمول میان کشاورزان روستانشین و کوچ‌نشینانی که صاحب گله‌های گاو هستند به وجود می‌آید.

"گروه بحران بین‌الملل" (ICG) سال گذشته هشدار داد که درگیری‌های میان کوچ‌نشینان و روستانشنیان می‌تواند به اندازه شورش گروه تروریستی "بوکوحرام" در شمال شرقی نیجریه خطرناک شود.

بوکو حرام از سال ۲۰۰۹ تا کنون در شمال شرقی نیجریه برای برپایی حکومتی الهی می‌جنگد و بر اثر این کشمکش تا کنون بیش از ۲۰ هزار نفر کشته شده‌اند. همچنین صدها هزار نفر به دلیل این کشمکش آواره شده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-قتل عام دست‌کم ۴۵ نفر در شمال نیجریه