faenfr

رشوه‌گیری برخی پزشکان از پناهجویان در آلمان

  • دوشنبه, 07 خرداد 1397 ساعت 02:41
  • منتشرشده در اجتماعي
عکسی از پناهجویان در آلمان عکسی از پناهجویان در آلمان

پزشک یادشده بدون معاینه، در مدت ۵ دقیقه و در ازای ۱۰۰ یورو برای پناهجو یک گواهی پزشکی صادر کرده که در آن بیماری‌های گوناگون روحی و همچنین خطر خودکشی قید شده است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از دویچه وله آۀمان،به نظر می‌رسد که رسوایی‌های اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی (BAMF) بُعد گسترده‌تری از آنچه دارد که تاکنون گمان می‌رفت. تازه‌ترین رسوایی ‌احتمالی، دامن پزشکان و وکیلان را گرفته است.

میشائلا اپل، وکیل دادگستری ویژه‌ی امور پناهجویان مدعی شده که برخی پزشکان برای پناهجویان در ازای مبلغی گواهی‌ جعلی صادر کرده‌اند.

خانم اپل در گفت‌وگو با شبکه‌ی تلویزیونی SWR آلمان اظهار داشت که او از یک مورد مطلع شده که نشان می‌دهد، برخی از پزشکان و وکیلان از وضعیت پناهجویان بلاتکلیف سوءاستفاده می‌کنند.

او می‌گوید، یکی از همکارانش موکل خود را که پناهجوست برای دریافت گواهی پزشکی نزد یک دکتر عمومی ‌فرستاده و در ازای آن ۳۰۰ یورو از موکلش دریافت کرده است.

به گفته‌ی این وکیل دادگستری پزشک یادشده بدون معاینه، در مدت ۵ دقیقه و در ازای ۱۰۰ یورو برای پناهجو یک گواهی پزشکی صادر کرده که در آن بیماری‌های گوناگون روحی و همچنین خطر خودکشی قید شده است.

میشائلا اپل تاکید کرد که پزشک تنها یک بار "بیمار" را ویزیت کرده اما در گواهی خود نوشته که بارها به معاینه شخص پرداخته است.

پذیرفتن گواهی‌های جعلی و بدون بررسی دقیق از جانب اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی می‌تواند باعث بروز یک رسوایی تازه برای این اداره شود.

بر اساس این گواهی‌ها، پناهجویان می‌توانند ثابت کنند که ناچار به ترک کشور خود بوده‌اند و آنهایی که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده این امکان را می‌یابند که در آلمان بمانند. اخراج افرادی که مشکلات روحی و روانی دارند یا در معرض خطر خودکشی هستند، به‌سادگی امکان پذیر نیست.

البته بر اساس پیش‌نویس طرح تازه‌ای از وزارت کشور آلمان قرار است در آینده گواهی‌های پزشکی مانعی مطلق برای بازگرداندن پناهجویانی که تقاضایشان رد شده نباشد.

رسوایی‌های پی‌درپی

پیش‌تر اداره امور مهاجرت و پناهندگی متهم شده بود که در رابطه با اعطای حق پناهندگی به برخی پناهجویان سهل‌انگاری کرده است. بر اساس گزارش‌های موثق، رئیس پیشین این اداره در پرونده‌ی شماری از متقاضیان پناهندگی دست برده و امضای برخی از همکاران خود را جعل کرده است.

پس از آن، خبر گرفتن رشوه از جانب مترجمان مطرح شد. از قرار معلوم، یکی از مترجمان این اداره در ازای دریافت پول، اظهارات پناهجویان را طوری ترجمه می‌کرده که آنها موفق به دریافت حق اقامت شوند.

کاتارینا بارلی، وزیر دادگستری آلمان وعده داد که پرونده‌های آن دسته از پناهجویانی بازنگری شود که احتمال می‌رود در آنها تقلب شده باشد.

خانم بارلی در عین حال هشدار داد که نباید چند مورد را دستمایه قرار داد و همه‌ی مترجمان و پزشکانی را محکوم کرد که با اداره امور مهاجرت و پناهندگی همکار می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-رشوه‌گیری برخی پزشکان از پناهجویان در آلمان