faenfr

اقتصاد آلمان خواستار ورود هرچه زودتر نیروهای متخصص خارجی است

  • سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 06:23
  • منتشرشده در اجتماعي
پرستاری مهاجر در یکی از خانه‌های سالمندان در فرانکفورت پرستاری مهاجر در یکی از خانه‌های سالمندان در فرانکفورت

اقتصاد آلمان برای رفع کمبود نیروهای متخصص در این کشور خواستار ورود شهروندان متخصص کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این کشور است. درخواست‌ها از دولت آلمان برای تصویب قانون مهاجرت بدون سدهای بوروکراتیک افزایش یافته است.

به گزارش کلینی نیوز، اقتصاد آلمان از دولت ائتلافی این کشور خواسته است که هرچه زودتر در ارتباط با قوانین پناهندگی که در روزهای اخیر به تصویب احزاب دولت ائتلافی رسیده، قانون مهاجرت نیروهای متخصص به آلمان را بدون سدهای بوروکراتیک به تصویب رساند.

اشتفان کامپتر، یکی از مسئولان اتحادیه فدرال کارفرمایان آلمان، در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه آلمانی "راینیشه پست" در این باره گفت تصویب قانون مهاجرت "هسته اصلی وظایف" دولت ائتلافی است. او خواستار آن شد که قانون مهاجرت "سرانجام به طور شفاف‌، عملی و ساده" به تصویب برسد.

اشتفان کامپتر بر این نظر است که فرایند اجرایی کردن قانون مهاجرت نیز باید در ادارات بهتر برنامه‌ریزی شود. او در این باره گفت که بهترین قانون مهاجرت ناکارا خواهد بود اگر "بخش اداری کند عمل کند و فرایند دریافت حق مهاجرت پیچیده و طولانی باشد".

به گزارش خبرگزاری آلمان شیوه نایکسان برای اجرای قوانین در ایالت‌های مختلف آلمان، صرف زمانی طولانی در سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌های آلمان در کشورهای جهان برای تایید درخواست‌های مهاجرت و همچنین سخت‌گیری‌ها برای قبول مدارک تحصیلی متقاضیانِ متخصص برای کار در آلمان، مهم‌ترین سدها در برابر مهاجرت کاری متخصصان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به آلمان هستند.

اتحادیه فدرال کارفرمایان آلمان خواستار آن است که به جای دردسرهای بوروکراتیک و پرونده‌های قطور، در اداره مهاجرت، پرونده‌های الکترونیکی برای متقاضیان متخصص برای کار در آلمان تشکیل شود و به کسانی که تجربه کاری دارند الویت داده شود.

قبول مهاجرت برنامه‌ریزی‌شده توسط دولت آلمان

هفته گذشته ائتلاف بزرگ دولتی در آلمان شامل احزاب دمکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دمکرات بر سر تغییر قوانین و مقررات پناهجویی و مهاجرت به این کشور به توافق رسیدند.

یکی از دستاوردهای توافق احزاب دولت ائتلافی باز شدن راه تدوین و تصویب قانون مهاجرت آلمان بود. قرار است دولت آلمان در سال جاری پیش‌نویس قانون مهاجرت را تهیه کند. هدف این قانون زمینه‌سازی مهاجرت نیروهای متخصص به آلمان است.

دولت آلمان در سال‌های گذشته پیوسته تاکید می‌کرد که آلمان مانند ایالات متحده یا کانادا یک کشور مهاجرپذیر نیست و چنین اقدامی گامی به جلو به‌شمار می‌رود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-اقتصاد آلمان خواستار ورود هرچه زودتر نیروهای متخصص خارجی است