faenfr

پاپ فرانسیس: همجنس‌گرایی یک جور مد است

  • یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 06:35
  • منتشرشده در اجتماعي
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان

رهبر کاتولیک‌های جهان خواسته است که به افرادی که "تمایل به همجنس‌گرایی در آنها به شدت ریشه‌دار است" اجازه شرکت در سمینارهای کلیسا داده نشود.

به گزارش کلینی نیوز، رهبر کاتولیک‌های جهان از حضور کشیش‌ها و روحانیون همجنس‌گرا در کلیسای کاتولیک نگران است. او در گفت‌وگویی به مناسبت انتشار کتاب مصاحبه‌اش با آلکساندر آوی ملو، کشیش شیلیایی و پروفسور  یزدان‌شناسی، روز دوشنبه ۱۱ آذر (۳ نوامبر) گفته است: «در جوامع امروزی ما چنین به نظر می‌رسد که همجنسگرایی یک مد باشد و این منش تاثیر خود را بر کلیسا نیز می‌گذارد.»

او در رابطه با وجود همجنسگرایی در سطوح مختلف کلیسای کاتولیک نیز گفته است که این مسئله بسیار جدی است و شاید نشانه عدم برخورد درست با آن باشد. او خواسته است که به افرادی که "تمایل به همجنس‌گرایی در آنها به شدت ریشه‌دار است" اجازه شرکت در سمینارهای کلیسا داده نشود.

پاپ فرانسیس درهمین مصاحبه  نیز تاکید کرده است که کشیش‌های همجنسگرا و مردان و زنان روحانی باید به طور کامل به امر "تجرد" وفادار باشند و با احساس مسئولیت کامل به وظایف‌شان عمل کنند. به گفته پاپ: «بهتر است این کشیش‌ها وظیفه کشیشی و زندگی روحانی را کنار بگذارند تا این که زندگی دوگانه‌ای داشته باشند.». گفتنی است که در کلیسای کاتولیک کشیش‌ها خود را به تجرد و بی‌همسری متعهد می‌کنند.  

در تابستان امسال نیز پاپ فرانسیس با اظهار نظری درباره لزوم روان درمانی برای کودکان همجنسگرا خشم بسیاری را برانگیخت؛ طوری که واتیکان مجبور شد این اظهارنظر را بعدا پس بگیرد. با این همه باید به این موضوع نیز اشاره کرد که اگرچه رهبر کاتولیک‌های جهان با اظهار نظرهایی مشابه آن چه او در این مصاحبه گفته، خشم بسیاری را در اذهان عمومی بر می‌انگیزد، اما بارها نیز از تبعیض علیه همجنسگرایان انتقاد کرده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-پاپ فرانسیس: همجنس‌گرایی یک جور مد است